Lekkoatletyczne ME: Pia Skrzyszowska i Michał Haratyk z brązowymi medalami

Lekkoatleci z Polski zdobyli dwa brązowe medale drugiego dnia mistrzostw Europy w Rzymie. Pia Skrzyszowska zajęła trzecie miejsce w biegu na 100 m przez płotki, bijąc swój rekord życiowy - 12,42, a Michał Haratyk wynikiem 20,94 był trzeci w pchnięciu kulą.

Pia Skrzyszowska na Lekkoatletycznych Mistrzostw w Europy w Rzymie

Pia Skrzyszowska zdobyła brązowy medal w biegu na 110 m przez płotki. Uzyskała drugi wynik w historii Polski i pobiłą swój rekord życiowy - 12,42. Triumfowała Francuzka Cyrena Samba-Mayela, która ustanowiła rekord mistrzostw Europy - 12,31. Srebrny medal dla Szwajcarki Ditaji Kambundji, która poprawiła rekord kontynentu do lat 23 na 12,40.

Ten medal smakuje inaczej niż złoto z gorszym rezultatem. Liczyłam na rekord życiowy. Myślałam nawet o rezultacie 12,30. Zbliżam się jednak do rekordu Polski, a dziś już zrobiłam drugi wynik w historii polskiej lekkiej atletyki - skomentowała Pia Skrzyszowska. - Mój tata zawsze odprowadza mnie do call roomu i prowadzi całą rozgrzewkę. Dziś przyjechała też moja mama. To był prezent dla niej na urodziny, ale także moja starsza siostra, moi wujkowie. Słyszałam też wielu kibiców z Polski. To było niesamowite wsparcie. Trybuny nie były pełne, ale byłam w stanie odczuć polski doping.

Szybciej od niej z krajowych lekkoatletek pobiegła tylko Grażyna Rabsztyn - 12,36 w 1980 roku. Polska płotkarka dwa lata temu została mistrzynią Europy w Monachium, jednak tym razem poziom rywalizacji był znacznie wyższy. Sobotni bieg był najszybszy w historii tej imprezy.

Zobacz zdjęcia

Michał Haratyk na Lekkoatletycznych ME w Rzymie

Michał Haratyk w pchnięciu kulą osiągnął odległość 20,94 w pierwszej próbie. To najdalej w tym sezonie. Wynik dał mu trzecie miejsce i brązowy medal!

Triumfował Włoch Leonardo Fabbri, przed Chorwatem Filipem Mihaljevicem. Haratyk już w pierwszej serii pchnął 20,94, co jest jego najlepszym wynikiem w sezonie. Zawodnik gospodarzy poprawił rekord mistrzostw Europy na 22,45, a drugi Mihaljevic uzyskał 21,20.

32-letni Michał Haratyk po raz trzeci stanął na podium ME. Sześć lat temu w Berlinie był najlepszy, a w 2016 roku w Amsterdamie wywalczył srebro.

QUIZ. Sukcesy polskiego sportu w PRL. Zagięliśmy was przy 12. pytaniu!