Koronaparty w Dąbrowie Górniczej. 123 osoby bawiły się na 18. urodzinach koleżanki. Teraz grożą im konsekwencje [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-03-30 8:33

Huczna impreza na ponad 120 osób odbyła się w sobotę, 27 marca w Dąbrowie Górniczej nad Pogorią III. Młodzi ludzie świętowali 18. urodziny koleżanki i urządzili ogromną balangę mimo pandemii i obowiązujących obostrzeń. Interweniowała policja. Wszyscy zostali wylegitymowani. Co teraz grozi uczestnikom imprezy?

Koronaparty w Dąbrowie Górniczej. 123 osoby bawiły się na 18. urodzinach koleżanki

Pandemia? Obostrzenia? Rekordy zakażeń i zgonów? Absolutnie nie przejmowała się tym grupa młodych osób, która w ostatnią sobotę, bawiła się w Dąbrowie Górniczej nad Pogorią III na imprezie zorganizowanej z okazji 18. urodzin jednej z koleżanek. W sumie nad Pogorią w sobotę bawiły się aż 123 osoby. Na miejsce przyjechała policja.

- Policjanci wylegitymowali na miejscu wszystkich uczestników. Młodzież nie przestrzegała zasad dystansu społecznego i zakazu zgromadzeń. Policjanci doprowadzili do szybkiego zakończenia spotkania. Wobec wszystkich uczestników feralnej imprezy zostaną wyciągnięte konsekwencje zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa - zapowiada rzecznik dąbrowskiej policji.

Co grozi uczestnikom imprezy? Policyjna notatka z tego zdarzenia trafi teraz do sanepidu, który może nałożyć kary na imprezowiczów. Czy tak się stanie? Tego na razie nie wiadomo. Ze względu na to, że wprowadzane przez rząd przepisy epidemiczne często mają wiele wad prawnych, może okazać się, że huczna impreza nad Pogorią zakończy się bez większych konsekwencji.

Koronaparty w Dąbrowie Górniczej. 123 osoby bawiły się na 18. urodzinach koleżanki