Tragiczny weekend na śląskich drogach. W Bieruniu zginęła kolejna osoba jadąca motocyklem

i

Autor: KMP Bieruń Tragiczny weekend na śląskich drogach. W Bieruniu zginęła kolejna osoba jadąca motocyklem

Wypadek

Kolejny motocyklista zginął na śląskich drogach. Tragiczny bilans ostatniego weekendu

Bieruńska policja ustala dokładne okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę rano na ulicy Turyńskiej (DK 44) w Bieruniu. W wypadku, w którym udział wzięła osobówka i motor, zginął 25-letni motocyklista. To trzecia ofiara minionego weekendu.

Na śląskich drogach zginęło troje motocyklistów

Miniony weekend na śląskich drogach był bardzo tragiczny. W wypadkach zginęły trzy osoby poruszające się na motocyklach. Informowaliśmy już o wypadkach, do jakich doszło w Czechowicach-Dziedzicach oraz w Ochabach Małych. Do tych wypadków doszło tego samego dnia, w niedzielę 9 czerwca. 

Jak podała śląska policja, w sobotę, około godz. 9 rano również doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem motocyklisty. Tym razem stało się to w Bieruniu, na ulicy Turyńskiej (DK 44) w Bieruniu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący dostawczym renault, wykonując nieprawidłowo manewr zawracania, zderzył się z kierującym motocyklem 25-letnim mężczyzną. W wyniku doznanych obrażeń, pomimo przeprowadzonej reanimacji, mieszkaniec powiatu bieruńsko-lędzińskiego zmarł. 66-letni kierowca renault był trzeźwy, lecz dodatkowo pobrano od niego krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Tychach.