Kłobuck: Olaf K. doprowadził do tragedii. Zginęła jego 18-letnia koleżanka. Jest decyzja prokuratury

i

Autor: KMP Kłobuck Kłobuck: Olaf K. doprowadził do tragedii. Zginęła jego 18-letnia koleżanka. Jest decyzja prokuratury

Wydarzenia

Kłobuck: Olaf K. doprowadził do tragedii. Zginęła jego 18-letnia koleżanka. Jest decyzja prokuratury

W niedzielę, 16 czerwca doszło do tragicznego wypadku. Olaf K. stracił panowanie nad mercedesem i prawym bokiem uderzył w betonowy słup. W wypadku zginęła jadąca z nim 18-latka. Prokuratura podjęła pierwszą decyzję w tej sprawie.

W niedzielę 16 czerwca o godz. 3:25 doszło do tragicznego wypadku w Kłobucku przy ul. Staszica (DW492). Samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w przydrożny słup energetyczny.  W wyniku odniesionych obrażeń śmierć poniosła 18-letnia pasażerka. 19-letni kierujący z ciężkimi obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Miał 1,55 promila alkoholu we krwi Tam też odbyło się posiedzenie aresztowe przeprowadzone przez częstochowski sąd, w wyniku którego 19-letni Olaf K. został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. 

W toku śledztwa prokurator przedstawił Olafowi K. zarzut spowodowania w stanie nietrzeźwości śmiertelnego wypadku drogowego na skutek naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez niedostosowanie prędkości pojazdu do panujących warunków drogowych oraz zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

Jak podkreśla prokurator Ozimek, Olafowi K. grozi od 5 do 20 lat więzienia. Wkrótce zostanie przeprowadzona sekcja zwłok pokrzywdzonej. Prokuratura zamierza też uzyskać opinię biegłego do spraw ruchu drogowego oraz wyniki zleconych badań toksykologicznych pod kątem obecności narkotyków w organizmie sprawcy wypadku.