Kierowca stwarzał zagrożenie. Interweniował... ambulans. Nietypowa sytuacja na DK44 [WIDEO]

i

Autor: Youtube

Kierowca stwarzał zagrożenie. Interweniował... ambulans. Nietypowa sytuacja na DK44 [WIDEO]

2020-01-28 14:24

To była bardzo nietypowa interwencja kierowcy ambulansu. Karetka pogotowia zazwyczaj ma za zadanie jak najszybciej dotrzeć do rannych i potrzebujących pomocy, a potem błyskawicznie przetransportować ich do szpitala. Tym razem załoga ambulansu życie i zdrowie ratowała w zupełnie inny sposób. Poznajcie szczegóły na slask.eska.pl.

Nietypowa interwencja ambulansu

Na youtubowym kanale "Polskie drogi" pojawił się film z nietypowej interwencji ambulansu. Zdarzenie miało miejsce na DK44 w Mikołowie w kierunku na Tychy. Na filmie widzimy jak samochód dostawczy wyprzedza lewym pasem ambulans. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to. że dostawczak poruszał się po drodze z... otwartymi tylnymi drzwiami. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, bowiem majtające się z tyłu dostawczaka drzwi mogły uderzyć w poruszający się obok samochód. Mogły też odpaść, a wtedy mogłoby dojść do nieszczęścia.

Na jadący z otwartymi drzwiami samochód dostawczy nie zareagował żaden inny przejeżdżający obok pojazd. Sprawą natomiast od razu zainteresowała się załoga ambulansu, która chwilę wcześniej była wyprzedzana przez stwarzający niebezpieczeństwo dostawczak. Kierowca karetki postanowił jak najszybciej dogonić samochód dostawczy. Uruchomił sygnały świetlne i kilkaset metrów przed skrzyżowaniem dogonił dostawczaka. Błyskawiczna reakcja kierowcy ambulansu zapobiegła nieszczęściu. Zobaczcie jak to wyglądało na filmie.

Potrafisz rozpoznać tablice rejestracyjne w woj.śląskim?

Pytanie 1 z 12
Kierowcy z Bytomia na tablicach rejestracyjnych mają litery: