Katowice - zdj. poglądowe

i

Autor: pixabay.com

Katowice Europejską Stolicą Kultury? To możliwe!

2020-01-27 7:41

Miasto będzie się starać o ten tytuł na 2029 rok. To już drugie podejście. Poprzednio Katowice starały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 10 lat temu. Ostatecznie zwyciężył Wrocław, który otrzymał ten tytuł na rok 2016. Tym razem miasto może liczyć na wsparcie Górnośląsko Zagłębiowskiej Metropolii.

Katowice Europejską Stolicą Kultury?

Od kilku dni w mediach pojawia się informacja o tym, że Katowice wraz z Górnośląsko - Zagłębiowską Metropolią będą się starały o tytuł europejskiej stolicy kultury w 2029 roku. Dyskusję na ten temat zapoczątkował europoseł Lewicy Łukasz Kohut. A co o takim pomyśle sądzą władze Katowic?

- Już o tym rozmawiamy. Czekamy na decyzję, czy będzie możliwość żeby ubiegać się nie jako jedna gmina, ale jako Metropolia traktując to jako jedno duże miasto – powiedział Radiu Eska Marcin Krupa, prezydent Katowic.

My będziemy partnerem w tym przedsięwzięciu, jesteśmy gotowi na wsparcie. Wydaje nam się, że to co się przytrafiło Katowicom przy okazji starań o poprzedni tytuł przyniosło wiele dobrego miastu I regionowi, dlatego warto to powtórzyć. Potencjał Metropolii jest ogromny, daje nam to prawo myśleć optymistycznie- dodaje Grzegorz Podlewski, wiceprzewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii,

Posłuchaj co władze Katowic sądzą na temat Europejskiej Stolicy Kultury

Województwo śląskie bez tajemnic. Rozpoznasz miasto po zdjęciu?

Pytanie 1 z 10
Jakie to miasto?
Województwo śląskie bez tajemnic