Katowice chwalą się nowym bebokiem

i

Autor: Facebook/Beboki z Katowic

Wiadomości

Katowice chwalą się nowym bebokiem. Uśmiechnięty stworek jedzie na... śmieciarce

Katowice bebokami stoją. Co do tego nie ma wątpliwości. Kolejny wesoły stworek właśnie pojawił się w mieście. Można go znaleźć przy ul. Bankowej.

Katowice chwalą się nowym bebokiem. Jak będzie się nazywał?

Obok bramy wjazdowej do Gminnego Punktu Zbiórki Odpadów przy ul. Bankowej 10 w Katowicach stanął właśnie nowy bebok. Tym razem widzimy uśmiechniętego stworka jadącego na śmieciarce. 

Beboki, tradycyjnie zaprojektowane przez Grzegorza Chudego, powstają przy instytucjach i przedsiębiorstwach tworząc jedyny i niepowtarzalny Katowicki Szlak Beboków. 

Marcin Krupa, prezydent Katowic, przypomina, że w Centrum Informacji Turystycznej dostępny jest specjalny folder, w którym można zbierać pieczątki spacerując szlakiem stworków. Otrzymać można je w lokalizacjach, przy których znajdują się figurki.

To świetny sposób na lepsze poznanie Katowic, ale i promocję lokalnych przedsiębiorców, czy też naszych instytucji. Inicjatywa Grzegorza Chudego połączyła już ponad 30 podmiotów, które można poznać spacerując Katowickim Szlakiem Beboków – dodaje Marcin Krupa. 

Nowy bebok nie ma jeszcze imienia, ale zostanie ono już wkrótce wybrane w wyniku konkursu wśród pracowników punktu przy ul. Bankowej. Po rozstrzygnięciu konkursu punkt zostanie wyposażony we wspomnianą pieczątkę z wizerunkiem beboka.