Katarzyna Kuczyńska-Budka

i

Autor: Katarzyna Kuczyńska-Budka

Gliwice

Katarzyna Kuczyńska-Budka i jej majątek. Znany mąż nie jest kręgosłupem jej dobytku

Poznaliśmy treść oświadczenia majątkowego Katarzyny Kuczyńskiej-Budki. Ile nowa prezydent Gliwic ma pieniędzy na koncie, ile nieruchomości i czym jeszcze dysponuje? Sprawdźcie poniżej w naszym artykule.

Katarzyna Kuczyńska-Budka od 7 maja 2024 sprawuje funkcję prezydenta Gliwic. W drugiej turze wyborów samorządowych pokonała Mariusza Śpiewoka, wiceprezydenta Gliwic za czasów Zygmunta Frankiewicza i Adama Neumanna. Ile zarabia nowa prezydent Gliwic? Sprawdziliśmy oświadczenie majątkowe Katarzyny Kuczyńskiej-Budki.

Oświadczenie majątkowe Katarzyny Kuczyńskiej-Budki 

W lutym tego roku opublikowane zostało oświadczenie majątkowe Katarzyny Kuczyńskiej-Budki. 

W rubryce "zasoby pieniężne" nowa prezydent Gliwic wpisała, że posiada około 150 tys. zł.

Jeśli chodzi o nieruchomości, Katarzyna Kuczyńska-Budka razem z mężem posiada dom o wartości około 800 tys. zł, położony na działce o powierzchni 1300 m kw o wartości około 300 tys. zł. Ponadto małżeństwo posiada dwa mieszkania (165 m kw i 75 m kw) warte odpowiednio 408 tys. i 160 tys. zł. Nowa prezydent Gliwic dzieli także z rodzeństwem prawo do domu o wartości ok. 300 tys. zł - każdemu dziecku przypada 1/4 udziału o wartości ok. 75 tys. zł.

Katarzyna Kuczyńska-Budka w oświadczeniu majątkowym zadeklarowała, że nie posiada udziałów ani akcji w spółkach handlowych. Prezydent Gliwic nie jest również członkiem zarządu, rady nadzorczej czy komisji rewizyjnej w żadnej spółce handlowej.

Żona Borysa Budki w okresie od 1 stycznia do 29 lutego bieżącego roku czerpała dochody z kilku źródeł.

Z tytułu wynagrodzenia ze stosunku pracy w Biurze Poselskim Marka Gzika zarobiła 10 967,82 zł. Otrzymała także odprawę i dodatkowe wynagrodzenie roczne za 2023 rok w Biurze Poselskim Tomasza Olichwera w wysokości 5 268,99 zł. Ponadto osiągnęła dochód w wysokości 8 000 zł z tytułu wynajmu mieszkania, otrzymała wynagrodzenie w wysokości 8 140,00 zł za pracę na umowie zlecenie w Regionalnej Regionalnej Izbie Gospodarczej i zarobiła 7 730,30 zł w ramach diety radnej.

Łącznie w okresie od 1 stycznia do 29 lutego - czyli dwóch miesięcy - Katarzyna Kuczyńska-Budka zarobiła ponad 40 tys. zł. Gdy będzie dostępne pełne oświadczenie majątkowe nowej prezydent Gliwic za 2023 rok, niezwłocznie dodamy do artykułu nowe informacje.

Dodatkowo Katarzyna Kuczyńska-Budka zeznała w oświadczeniu majątkowym, że dysponuje samochodem osobowym Toyota C-HR 1.8 E6 (rok produkcji 2018) wartym 133 737,01 zł. Prezydent Gliwic posiada także cztery sztuki biżuterii i zegarek o bliżej nieokreślonej wartości (ale warte więcej niż 10 tys. zł).

Ci prezydenci zarabiają krocie. Niektóre kwoty szokują!

Listen on Spreaker.