Kąpielisko w Mysłowicach przejdzie rewitalizację. Prace mają zostać przeprowadzone w ciągu 2 lat

i

Autor: MOSiR Mysłowice

Mysłowice

Kąpielisko w Mysłowicach przejdzie rewitalizację. Prace mają zostać przeprowadzone w ciągu 2 lat

2024-07-10 11:36

Mieszkańcy Mysłowic po wielu latach oczekiwań doczekają się rewitalizacji kąpieliska w Parku Słupna. Miasto ogłosiło właśnie przetarg. Prace mają zostać wykonane w ciągu najbliższych 24 miesięcy.

Rewitalizacja kąpieliska w Parku Słupna

Miasto Mysłowice ogłosiło przetarg na przebudowę i modernizację kąpieliska znajdującego się w mysłowickim Parku Słupna. Choć obiekt swoje lata świetności ma już za sobą, wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Mysłowic.

- Na ten moment czekaliśmy co najmniej trzy dekady, ogłosiliśmy przetarg na rewitalizację kąpieliska w Parku Słupna! Na ten cel pozyskaliśmy 17 milionów złotych - poinformował prezydent Mysłowic, Dariusz Wójtowicz.

Zadaniem wybranego w przetargu wykonawcy będzie opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie kompleksowej przebudowy kąpieliska. W zakres prac wejdzie przebudowa i modernizacja istniejącej niecki basenowej, budowa pozostałych elementów rekreacyjnych, zabudowa urządzeń uzdatniania wody basenowej i wykonanie małej architektury wokół niecki basenowej. Wyremontowany ma również zostać m.in. główny pomost i tzw. Okrąglak.

Termin składania ofert w przetargu minie 21 sierpnia br. Prace mają zostać wykonane w ciągu 2 lat od podpisania umowy z wykonawcą.

Inwestycja realizowana jest w ramach zadania "Poprawa jakości edukacji i rekreacji wraz z budową schroniska dla zwierząt w mieście Mysłowice". Na ten cel miasto otrzymało 30 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład, w tym 17 mln zł na modernizację kąpieliska.