Tarnowskie Góry jako pierwsze miały swoje zabetonowane auto

i

Autor: LDZ Zmotoryzowani/ Martyna Urban

Tarnowskie Góry

Jak betonować auta drogowcy z Łodzi nauczyli się od Tarnowskich Gór. Ślązacy są w tej kwestii pionierami

2023-11-08 8:14

Od kilku dni na językach internautów "zabetonowane" auto na ulicy Legionów w Łodzi. Społeczność nie odpuszcza i każdego dnia powstają nowe memy. Jednak mało kto wie, że stolica województwa łódzkiego nie była pierwsza. Tarnowskie Góry od końca 2022 roku miały co najmniej dwa takie przypadki. Jednak nie były aż tak spektakularne jak na ul. Legionów.

"Zabetonowane" auto w Łodzi hitem internetu, a to Tarnowskie Góry były pierwsze

Tarnowskie Góry mogą być przykładem dla wielu miast pod wieloma względami. Gęsta sieć tras rowerowych, obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO i ogromny napis "I love TG" to tylko nieliczne przykłady sprawnych działań władz. Kolejnym dowodem są remonty nawierzchni dróg i parkingów - między innymi na osiedlu Przyjaźń i Osadzie Jana.

Miastem, które w ostatnim czasie zasłynęło z remontów dróg jest Łódź. W piątek, 3 listopada sieć obiegło zdjęcie "zabetonowanego" auta na ulicy Legionów. Stojący pojazd na "wyspie" w betonowanej ulicy cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców i przechodniów. W końcu autem zainteresował się prawdopodobnie sam właściciel, gdyż zniknęło ono w nocy z 4 na 5 listopada. Łódzki magistrat zapowiedział, że luka zostanie uzupełniona w najbliższych dniach.

Tarnowskie Góry betonowały samochody, zanim w Łodzi stało się to modne

Memów z "zabetonowanym" autem powstało co najmniej kilkadziesiąt, a mało kto wie, że Tarnowskie Góry były pierwsze. W grudniu 2022 roku podczas budowy ścieżek rowerowych wzdłuż ulicy Janasa, obiektem zainteresowań mieszkańców stał się samochód marki Skoda, który zalegał na parkingu przez kilka miesięcy.W trakcie budowy ścieżek i parkingu miejsce, na którym stał samochód zostało wyłączone z prac. Pojazd przez kilka dni stał na "wyspie" z kostki brukowej. Okazało się wówczas, że właściciel pojazdu zmarł, Wobec tego magistrat podjął decyzję o odholowaniu samochodu i zabezpieczeniu go przez służby gminne. Na szczęście pojazd nie opóźnił terminu zakończenia prac.

Kolejnym przykładem był remont nawierzchni parkingu na Osadzie Jana. Wówczas w październiku 2023 roku przy ul. Słoneczników, robotnicy wycięli wyznaczony fragment betonu, pomijając miejsce, na którym stał zaparkowany fiat panda i renault. Rzeczniczka magistratu wyjaśniała wówczas, że jedno z pozostawionych aut nie ma tablic rejestracyjnych, ponieważ jego właściciel zmarł. Natomiast drugi samochód należał do firmy, która już nie istnieje. Pojazdy zostały usunięte 5 października, a prace mogły być kontynuowane. Termin ich zakończenia został wyznaczony na listopad 2023 roku.

Tarnowskie Góry był modne przed Łodzią

i

Autor: Krzysztof Bergier
Wybuch butli z gazem w Dąbrowie Górniczej