Szpital covidowy

i

Autor: Szpital św. Elżbiety w Katowicach

Grupa AHP przekształciła Szpital Świętej Elżbiety w Katowicach na potrzeby walki z koronawirusem

2020-10-28 10:35

Katowicki Szpital św. Elżbiety został przekształcony w szpital drugiego poziomu zabezpieczenia w walce z COVID-19. Władze szpitala do walki z pandemią przekazały 53 łóżka zachowawcze i 1 łóżko respiratorowe. Od 1 grudnia możliwe będzie zwiększenie skali o 10 dodatkowych łóżek zachowawczych. Do odwołania, zostały zawieszone przyjęcia pacjentów do oddziałów chirurgii i chorób wewnętrznych

Jak Podkarpacie chce sobie poradzić z COVIDEM?

W związku z dynamiczną sytuacją spowodowaną pandemią SARS-CoV-2, grupa AHP w ostatnich dniach zdecydowała o przekazaniu blisko 300 łóżek dla chorych na COVID-19 w Nysie, Ustroniu i Katowicach.

Pandemia COVID-19 przybiera na sile. Liczba dziennych zachorowań przekroczyła obecnie 10 tys. w skali krajowej. W samym województwie śląskim notuje się obecnie ponad 1 tys. przypadków potwierdzonych zakażeń każdego dnia. Sytuacja jest dynamiczna i wymaga zdecydowanych działań i szybkich decyzji. Na takie zdecydowała się Grupa AHP.

- Przekształcenie Szpitala św. Elżbiety w Katowicach w szpital II poziomu zabezpieczenia to dla nas ogromne wyzwanie, ale dzięki naszym wcześniejszym doświadczeniom, jesteśmy na nie przygotowani. Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji i robimy wszystko, aby pomóc w walce z koronawirusem z wykorzystaniem naszych zasobów, zarówno w postaci infrastruktury oddziałów, jak i wykwalifikowanego personelu medycznego – komentuje Paweł Kaźmierczak, Dyrektor Medyczny, Członek Zarządu Grupy AHP.

Przekazanie dodatkowych łóżek na potrzeby walki z pandemią przez Grupę AHP to część zapowiadanego na ubiegłotygodniowej konferencji Ministerstwa Zdrowia wsparcia ze strony sektora prywatnego. 22 października zapowiedziano zaangażowanie łącznie 18 szpitali i przekazanie 1046 miejsc. Tylko w ostatnich dniach zarząd Grupy AHP zdecydował o przekazaniu ponad 260 łóżek dla chorych na COVID-19 w Nysie, Ustroniu i Katowicach.

- Wsparcie systemu opieki zdrowotnej w walce z COVID-19 to dla nas misja priorytetowa, której pierwsze kroki właśnie prezentujemy, ale nie mówimy jeszcze ostatniego słowa. W najbliższych dniach będziemy sukcesywnie informować o kolejnych decyzjach, obecnie prowadzimy rozmowy i trwa proces organizacyjny, który pozwoli nam na jeszcze większe zaangażowanie w pomoc chorym na COVID-19. Korzystając z okazji, chciałbym zaapelować do naszych pacjentów - mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, nie możemy bagatelizować objawów innych chorób i rezygnować z wizyty u lekarza. Skutki zaniechania lub zaniedbania leczenia chorób sercowo-naczyniowych mogą być nieodwracalne, nie dopuśćmy do sytuacji krytycznej, bądź powikłań wynikających ze zbyt późno udzielonej pomocy. W Grupie AHP, w pozostałych ośrodkach szpitalnych, kontynuujemy udzielanie wszystkich świadczeń z zachowaniem reżimu sanitarnego – komentuje Adam Szlachta, Prezes Zarządu AHP.

Grupa American Heart of Poland to największa sieć oddziałów szpitalnych wyspecjalizowanych w leczeniu układu sercowo-naczyniowego, która powstała blisko 20 lat temu z inicjatywy lekarzy z Polski i Stanów Zjednoczonych. W jej skład wchodzi sieć Polsko-Amerykańskich Klinik Serca (PAKS) – ponad 20 oddziałów kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii i chirurgii naczyniowej na terenie Polski. W sieci oddziałów szpitalnych PAKS leczeni są pacjenci z różnymi postaciami ostrego zespołu wieńcowego (w tym z ostrym zawałem serca), miażdżycą naczyń obwodowych, zaburzeniami rytmu i przewodzenia, niewydolnością krążenia i wadami serca.

Siedem lat temu  w ramach Grupy AHP uruchomiono Centrum Badawczo Rozwojowe (CBR) AHP, które jest unikatowym w skali kraju centrum badań przedklinicznych i klinicznych.

 

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?
Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?