Miasto na mapie

i

Autor: pixabay

Quiz

Gdzie jest to miasto? QUIZ Wskaż województwo i rozwiąż quiz geograficzny

Czy wiesz w jakim województwie leży konkretne miasto? Nazwy wydają się znajome, lecz czy potrafisz poprawnie umieścić je na mapie Polski? Rozwiąż trudny quiz geograficzny, w którym pytamy o słynne miasta znane z ważnych wydarzeń, słynnych dowcipów czy urodzenia wybitnych postaci. Wynik 10/10 jest trudno osiągalny.

Czy naprawdę znasz polskie miasta i wiesz, w jakich województwach leżą? Nazwy tych miast pojawiają się od czasu do czasu w radiu i telewizji. Dzieją się w nich ważne wydarzenia. A czy potrafisz przyporządkować miasto do konkretnego województwa?

W Polsce jest 979 miast i 16 województw. W pytaniach quizowych wybraliśmy takie miasta, których nazwy się nie powtarzają i są wyjątkowe w skali kraju. Nie sposób ich pomylić. Pytamy o to, w jakim województwie jest Orzesze, gdzie leży Szczebrzeszyn, czy też gdzie położona jest Alwernia.

Niema co ukrywać, ten quiz geograficzny jest trudny. Dlatego poprawna odpowiedź na komplet pytań 10/10 będzie naprawdę wyjątkowym wynikiem.

Gotowi? Rozwiążcie quiz o miastach i województwach? Po zakończonym zadaniu nie zapomnijcie podzielić się wynikiem i zachęcić znajomych do wzięciu udziału w quizie. To tylko 10 pytań. 

Gdzie jest to miasto? QUIZ Wskaż województwo i rozwiąż quiz geograficzny

Pytanie 1 z 10
Reda to miasto w województwie: