Zabójcze wesele

i

Autor: Netflix

Film

Film "Zabójcze wesele" był kręcony w Rybniku? Netflix zrobił żart. Kto się dał nabrać?

W Rybniku stoi replika wieży Eiffla, która zagrała w filmie pt. "Zabójcze wesele" z Jennifer Aniston i Adamem Sandlerem. Taki żart zrobił sobie Netflix na Prima Aprilis, publikując zgrabnie nakręconą reklamę filmu. Kto się dał nabrać?

To prawdziwa sensacja! W sobotę z samego rana polski oddział platformy streamingowej Netflix opublikował film odsłaniający kulisy najnowszej produkcji pt. "Zabójcze wesele". W krótkim filmiku widzimy popisy kaskaderskie, głównych aktorów: Jennifer Aniston i Adama Sandlera oraz przede wszystkim słynną replikę paryskiej wieży Eiffla, która stoi w Rybniku. 

Filmik rzekomo przedstawiający pracę na planie filmu "Zabójcze wesele" składa się także z wypowiedzi managera odpowiedzialnego za wybór miejsca oraz specjalistki od efektów wizualnych, którzy z zapałem opowiadają, jak to Rybnik stał się idealnym miejscem do nagrania wielu scen.

Trzeba przyznać, że film o kulisach pracy nad "Zabójczym weselem" jest rewelacyjnie zmontowany. Ma jednak jeden feler. Jest w całości nieprawdziwy, bo to prima aprilisowy żart. 

Osoby, które w nim występują: Jessica Tamara - specjalistka od efektów specjalnych, manager Danny Bon, a także Małgorzata Nowak z Urzędu Miasta w Rybniku to... aktorzy.

Sama historia o rybnickiej wieży Eiffla grającej w filmie jest z pewnością pasjonująca, lecz także wymyślona.

Dość powiedzieć, że "Zabójcze wesele" było w całości ukończone jeszcze w lutym, a ekipa filmowa pojawiła się w Rybniku w połowie marca. Dziś już wiemy, że wtedy właśnie nagrywano scenki do filmiku reklamowego opublikowanego w Prima Aprilis, a nie do produkcji z udziałem Jennifer Aniston i Adamem Sandlerem.

Żart Netflixa na Prima Aprilis

Trzeba przyznać, że żart Netflixa na Prima Aprilis się udał. Wielu mieszkańców Rybnika dało się nabrać. Co ciekawe także serwis internetowy Dziennika Zachodniego wpadł w zastawioną pułapkę. Ciekawiej na tym tle wypadł inny serwis rybnik.com.pl, który napisał, że wieża Eiffla ma wystąpić w najnowszym sezonie serialu Emily w Paryżu. 

Tak Netflix kręcił prima aprilisowy filmik w Rybniku

Zobacz zdjęcia

Zabójcze wesele w Netflix

O czym jest najnowsza produkcja Netflixa?

Cztery lata po rozwiązaniu swojej pierwszej zagadki kryminalnej, Nick i Audrey Spitz (Adam Sandler i Jennifer Aniston) pracują jako pełnoetatowi detektywi, którzy walczą, aby ich biuro zaczęło przynosić zyski. Pewnego dnia dostają zaproszenie od swojego przyjaciela Maharadży (Adeel Akhtar) na prywatną wyspę, gdzie ma się odbyć jego wesele. Jednak kłopoty znów dopadają Spitzów, gdy tuż po rozpoczęciu uroczystości pan młody zostaje porwany. Podejrzanymi stają się wszyscy goście, rodzina, a nawet panna młoda! „Zabójcze wesele" gwarantuje Nickowi i Audrey Spitzom ekscytującą przygodę, która może rozsławić ich biuro detektywistyczne. Spełni się również ich marzenie o wyjeździe do Paryża.

Film wyreżyserował Jeremy Garelick, a w obsadzie znaleźli się znani i lubiani aktorzy Mark Strong, Mélanie Laurent, Jodie Turner-Smith, Kuhoo Verma, John Kani i Dany Boon.