Fałszywa informacja

i

Autor: Pixabay.com, Polska Policja

Fałszywe maile z informacją o zagrożeniu terrorystycznym. Policjanci: To próba wywołania niepokoju

Policjanci informują, że w ostatnich dniach, na skrzynki poczty elektronicznej polskich obywateli rozsyłane są fałszywe informacje pochodzące rzekomo od Policji. - Ich celem może być próba wywołania niepokoju lub strachu – przekazują policjanci.

Mieszkańcy Polski w ostatnich dniach, mają dostawać na swoje adresy e-mail fałszywe informacje dotyczące wysokiego poziomu zagrożenia terrorystycznego w Polsce. E-maile z dezinformacją są o tyle niebezpieczne, że ktoś podszywa się pod Policję: - W ostatnich dniach obserwujemy kolejne próby podszywania się pod Policję. Do wielu osób rozsyłana jest wiadomość e-mailowa pochodząca rzekomo od Policji, z treści której możemy dowiedzieć się o istniejącym wysokim poziomie zagrożenia terrorystycznego na terenie Polski – informują policjanci.

Fałszywy mail

i

Autor: Polska Policja

Maile mogą wywoływać strach i niepokój

Informujemy, że Policja nie jest autorem tych wiadomości. Na uwagę zwraca nazwa adresu mailowego z jakiego wysyłane są te wiadomości: „kryminalny@p0licja.com”. Zwracamy uwagę na celowe użycie cyfry 0 w nazwie Policja. Mimo, że część z informacji zawartych w mailu jest słuszna, to jej celem może być wywołanie niepokoju lub strachu – dodają mundurowi.

Policjanci przekazują, że nie komunikują się w taki sposób z obywatelami i proszą o zachowanie czujności i ostrożność.

Mundurowi proszą o przekazywanie wszystkich podejrzanych wiadomości do CERT Polska przez formularz.

Nie jest to pierwszy przypadek, w którym przestępcy używają maili do osiągnięcia celu. W zeszłym roku wielu mieszkańców naszego kraju informowało o fałszywych mailach, które rzekomo wysyłają służby zajmujące się zwalczaniem cyberprzestępczości.

Przestępcy sugerują konieczność wejścia w dołączony do wiadomości załącznik, który okazuje się złośliwym oprogramowaniem. Nie dajmy się zmanipulować, tego typu wiadomości to oszustwo! - ostrzegają mundurowi.