Zabrze: Senior uwierzył, że wzbogaci się na inwestycjach w Internecie. Stracił blisko 200 tys. zł

i

Autor: Pixabay.com, archiwum

Kryminalne

Dał namówić się na inwestycje internetowe. Senior stracił prawie 200 tys. zł

2024-06-20 21:34

Kolejny senior z województwa śląskiego dał zmanipulować się oszustom. 87-latek z Zabrza uwierzył, że inwestycje w Internecie przyniosą mu ogromny zysk. Nie przewidział, że wpadł w sidła oszustów.

Dał namówić się na inwestycje internetowe

87-latek z Zabrza stał się kolejną ofiarą internetowych oszustów. Sam znalazł w Internecie reklamę, według której inwestycja w akcje „Orlenu” miała mu pomóc się wzbogacić. Kliknął link, wypełnił formularz podając swoje dane i numer kontaktowy, a już po chwili na jego telefon zadzwonili oszuści z propozycją nie do odrzucenia.

- Chwilę później oszuści zadzwonili na jego numer i zaoferowali kupno akcji w bardzo atrakcyjnej cenie z gwarancją szybkiego zysku. Oszuści przestawili też ofertę lokaty oszczędnościowej ze stopą zysku 20% rocznie. Nieprawdopodobna atrakcyjność oferty nie wzbudziła żadnych podejrzeń u 87-latka - przekazują policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Z seniorem kontaktowało się kilka osób, a każda z nich skutecznie nim manipulowała. Zabrzanin chciał się wzbogacić, a ostatecznie stracił oszczędności. Sam na konta oszustów przelał blisko 200 tys. zł.

Jak przekazują policjanci, w takich sprawach odzyskanie pieniędzy jest niemal niemożliwe.