Był McDonald's, będzie... kebab. Słynna sieciówka wchodzi do Polski. Zacznie od Zabrza

i

Autor: Archiwum Był McDonald's, będzie... kebab. Słynna sieciówka wchodzi do Polski. Zacznie od Zabrza

Restauracje

Był McDonald's, będzie... kebab. Słynna sieciówka wchodzi do Polski. Zacznie od Zabrza

Do Polski wkrótce ma wejść jedna z bardziej znanych sieciówek serwujących popularne również w naszym kraju Kebaby. Przygotowania do tego trwają już od dłuższego czasu a pierwszym miejscem, gdzie stanie lokal, będzie Zabrze.

Sieciówka od kebabów w miejsce McDonald's w Zabrzu. Ma twarz Podolskiego

Prawdopodobnie nie ma w Polsce dłużej powstającego lokalu serwującego kebaby, niż ten w Zabrzu, który ma powstać na Placu Wolności w samym sercu miasta. Jego współwłaścicielem, a zarazem twarzą jest Lukas Podolski, grający obecnie w Górniku Zabrze. Sieć restauracji Mangal Doner podbiła już część Niemiec i teraz ma to samo zrobić w Polsce. Wybór Zabrza w tym przypadku jest oczywisty, bowiem Podolski grając na miejscu będzie mógł doglądać swojego interesu. 

Mangal Doner powstaje w miejscu, gdzie przez 25 lat funkcjonowała restauracja McDonald's. O tym, że lokal z kebabami powstanie w tym miejscu, pierwsze informacje pojawiły się już rok temu. Obecnie trwa remont lokalu, który... nie wiadomo, kiedy się skończy, stąd też nie jest znana data otwarcia lokalu. 

Bardzo dobrze wszystko idzie, ale nie powiem kiedy otwarcie, bo jak się spóźnię to wszyscy będą mówić bez przerwy "co z tym kebabem?". Ale będzie wcześniej niż czwarta trybuna, to się mogę założyć. Prace są, dużo trzeba zrobić, bo lokal był w kiepskim stanie - tłumaczył Lukas Podolski w rozmowie z portalem gol24.pl

O tym, że Podolski lubi kebaby, mówił w wywiadach nie raz. W przypadku jego lokalu zależy mu na tym, aby składniki były zawsze świeże i wysokiej jakości. - Nie chcę wymyślać kebaba na nowo- podkreślił w jednej z wypowiedzi na stronie Mangal Donera. 

W samych Niemczech jest już 27 restauracji tej marki. Pierwszy powstał w Kolonii czyli mieście, gdzie zaczynał swoją profesjonalną karierę piłkarską w tamtejszym 1. FC Koln. W tym mieście jest zresztą kilkanaście restauracji tej sieci. Kolejne powstały  Bonn, Dusseldorfie, Bergheim i Bergisch Gladbach. Powstanie restauracji w Zabrzu będzie pierwszym podejściem Podolskiego do rynku polskiego. Jeśli sieć się przyjmie nie jest wykluczona dalsza ekspansja Mangal Donera.