Kryminalne

Bułgarzy w Lelowie handlowali Hugo Brossami, Levansami i Odidasami. Mieli podrobiony styl życia

Śląscy policjanci przeprowadzili dużą akcję "podróbkową". Mundurowi wbili na targowisko w Lelowie, gdzie dopadli trzech Bułgarów, którzy na stoiskach mieli prawie legitne ubrania i perfumy o swojsko brzmiących nazwach. Producentów oryginałów narazili na straty kilkuset tysięcy złotych.

Podróbki w Lelowie. Duża akcja na targowisku miejskim

Łącznie trzech obywateli Bułgarii zatrzymali śląscy policjanci w trakcie akcji "antypodróbkowej" na targowisku w Lelowie. Policjanci z Katowic we współpracy z mundurowymi z Myszkowa i Zawiercia prowadzili działania pod kątem przeciwdziałania handlowi podrabianą odzieżą i perfumami. Trójka Bułgarów w wieku 50, 63 i 64 lat sprzedawała "prawie" markowe ubrania i perfumy. Można tam było znaleźć swojsko brzmiące nazwy takich marek, jak Hugo Bross, Levansy, Odidasy, Najk, Krystyna Agilera, Antoni Gangsteras czy Grzegorz Ormianin. 

Łącznie zabezpieczono ponad  1,8 tys. sztuk podrobionych ubrań. Łączna wartość start poniesionych przez producentów została oszacowana na kwotę 275 tys. złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Bułgarzy przyznali się do handlu podróbkami. Z uwagi na to, że z przestępczego procederu uczynili swoje źródło dochodu, grozi im do 5 lat więzienia. 

Czy rozpoznasz słynne marki odzieżowe po logo? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Czy wiesz jakiej marki jest to logo?
Czy wiesz jakiej marki jest to logo?