Bezpłatne wsparcie psychologa w czasie pandemii

i

Autor: Jolanta Skwaradowska Bezpłatne wsparcie psychologa w czasie pandemii

Bezpłatne wsparcie psychologa w czasie pandemii

2020-11-23 11:27

Coraz częściej sytuacja związana z koronawirusem powoduje u wielu osób niepokój i stany depresyjne. W takich sytuacjach mieszkańcy Rudy Śląskiej mogą liczyć na wsparcie psychologów z Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

Bezpłatna pomoc jaką oferuje OIK skierowana jest do tych, którzy w wyniku doświadczania przemocy lub sytuacji kryzysowej, wymagają porady psychologicznej lub terapii. - Jednak od pewnego czasu spotykamy się z nową formą kryzysu związaną z kwarantanną, izolacją, czy ograniczeniem do minimum kontaktów rodzinnych – mówi dyrektor OIK Rafał Szpak. - To nowe zjawisko kryzysowe obserwujemy od marca 2020 roku. Niektórzy nie potrafią poradzić sobie z sytuacją epidemiczną, której towarzyszy niepokój, napięcie, chaos informacyjny i niepewność jutra – mówi Rafał Szpak.

Najwięcej  zgłoszeń związanych z epidemią COVID -19 OIK przyjmował na przełomie maja i czerwca br. Podobnie jak większość instytucji Ośrodek również musiał wprowadzić ograniczenia w przyjmowaniu mieszkańców, dlatego w pierwszej kolejności podejmowany jest kontakt telefoniczny. - Rozmowa telefoniczna psychologa z klientem Ośrodka często trwa około godziny i zazwyczaj przynosi efekty. Staramy się rozładować emocje, wyciszyć je czy zwyczajnie urealnić i nazwać problem, to przynosi ulgę - wyjaśnia Anna Waldera psycholog OIK.

Każdy, kto nie radzi sobie z tą sytuacją i chce po prostu porozmawiać ze specjalistą, może kontaktować się z  Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej. Psycholodzy są dostępni od poniedziałku do piątku w  godzinach od 8.00 do 20.00 pod numerami telefonów: 32 344 03 26 i 503 060 016. Wsparcie można uzyskać także za  pośrednictwem Skype’a: OIK RUDA SLASKA.

Ośrodek Interwencji Kryzysowej /OIK/ działa w Rudzie Śląskiej od ponad 10 lat. Został utworzony z końcem 2007 roku na bazie Zespołu Readaptacji Psychospołecznej, działającego w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Prowadzi szereg projektów, m.in. projekt „Dobre relacje – Zdrowa rodzina”, „W Rudzie Śląskiej Mocni - bo bez Przemocy”, „Wiedza kluczem w profilaktyce przemocy” czy „Siła wsparcia”. Z bezpłatnej pomocy Ośrodka może skorzystać każdy bez względu na płeć, pochodzenie, rasę, wyznanie, orientację seksualną. Siedziba Ośrodka mieści się przy ul. Ballestremów 16. 

Sonda
Czy miałeś robiony test na koronawirusa?
Murale na Politechnice Śląskiej