Automat do dezynfekcji rąk w Sosnowcu

i

Autor: UM Sosnowiec Automat do dezynfekcji rąk w Sosnowcu

Automaty do dezynfekcji rąk w sosnowieckich żłobkach i przedszkolach. Pojawią się też w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych

2020-05-12 13:16

13 maja ruszą sosnowieckie żłobki i przedszkola. Każda placówka wyposażona będzie w specjalne automaty do dezynfekcji rąk. W sumie miasto kupiło sto urządzeń za około 200 tysięcy złotych. Szczegóły na slask.eska.pl.

Urządzenia są bardzo proste w obsłudze i utrzymaniu.

- Wystarczy wsunąć ręce jak pod popularne w punktach gastronomicznych suszarki do rąk, a znajdujący się w automacie czujnik ruchu spryska ręce płynem do dezynfekcji – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Pracownicy żłobków i przedszkoli nie będą mieli problemu z utrzymaniem urządzeń, wystarczy na bieżąco uzupełniać płyn.

Automaty trafią do placówek jeszcze przed ich uruchomieniem, czyli do 13 maja. Miasto kupiło sto urządzeń za około 200 tysięcy złotych. Automaty zostaną dostarczone także do wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

W sumie na przygotowanie żłobków i przedszkoli miasto wydało blisko pół miliona złotych. Zakupiono 13 tysięcy rękawiczek, 2 tysiące przyłbic ochronnych i maseczek, 600 fartuchów oraz 1150 litrów płynu do dezynfekcji rąk i prawie 500 litrów płynów do dezynfekcji powierzchni.