Pan Kleks

i

Autor: kleksacademy.com

Quiz

Adaś czy Ada? Nowa Akademia Pana Kleksa QUIZ Co wiesz o Kleksie i bohaterach filmu?

Nowa Akademia Pana Kleksa z Adą znacznie różni się od oryginalnej książki Jana Brzechwy. Pan Kleks, Mateusz i Ada mają niezwykłe przygody w filmie, który bije rekordy popularności i widowni kinowej. W tym quizie pytamy o nowych bohaterów ich losy i wydarzenia. Wynik 10/12 zaświadczy, że dobrze pamiętasz szczegóły z filmu o panu Kleksie.

Akademia Pana Kleksa to obecnie najpopularniejszy film w kinach przeznaczony dla dzieci i ich rodziców. Dorośli porównują go z poprzednią wersją, gdzie aktor Piotr Fronczewski wcielił się w rolę Pana Kleksa, który jest przewodnikiem nowego chłopca w akademii - Adasia Niezgódki. Najmłodsi takich porównań nie dokonują i z zachwytem przyjmują Adę Niezgódkę w głównej roli.

Widzowie są oczarowani kolorami. Akademia Pana Kleksa ma rozmach - od wspaniałych piosenek, wraz z przebojem Sanah, do gadżetów w sklepach i spotkań na żywo z aktorami. Jest bajeczna. Zaskakuje latającymi wyspami, czerwoną trawą i postaciami z wielu bajek, które pokazują się bohaterom w najmniej oczekiwanych momentach. 

Ada Niezgódka trafia do Akademii Pana Kleksa w dzień swoich urodzin. Przeżywa tam niesamowite przygody. Co ciekawe, może się przenosić do swojego świata realnego i bajkowego tyle razy, ile tylko chce. I to ona ostatecznie ratuje Mateusza i całą akademię przed atakiem Wilkusów. 

Widzowie po obejrzeniu Akademii Pana Kleksa nie przestają pytać: Kim jest Pan Kleks? Wiedzą już, kim jest Ada Niezgódka, ale zastanawiają się, jakim ptakiem jest Mateusz?

Odpowiedzi na quizowe pytania wcale nie są oczywiste. Dlatego wynik 10/12 należy uznać za doskonały.

Akademia Pana Kleksa. Quiz o Kleksie i Adzie Niezgódce z trudnymi pytaniami

Pytanie 1 z 12
Kim jest Ada Niezgódka w Akademii Pana Kleksa?

Akademia Pana Kleksa

Zobacz zdjęcia