— Jubileuszowa edycja Targów łączy się z ustanowieniem roku 2024 – decyzją Senatu RP – Rokiem Edukacji Ekonomicznej. Politechnika Śląska aktywnie włącza się w obchody tego wydarzenia, ważnego dla polskiej nauki, gospodarki i edukacji. Czynimy wiele starań w zakresie popularyzowania oraz przekazywania wiedzy ekonomicznej nie tylko społeczności akademickiej, ale także naszego otoczenia, a Targi są do tego doskonałą okolicznością. To także okazja do inicjowania i rozwijania sieci kontaktów i współpracy. Organizatorami Targów są Samorząd Studencki oraz Biuro Karier Studenckich Politechniki Śląskiej.
Wiosenne Targi 2024 to spotkania z przedsiębiorcami, którzy wybierają rekrutowanie pracowników spośród uczestniczących w Targach studentów i absolwentów śląskich uczelni. Cieszymy się, że nieustająco są z nami instytucje rynku pracy, takie jak urzędy pracy, młodzieżowe biura pracy, biura karier, centra technologiczne, centra przedsiębiorczości, organizacje studenckie i koła naukowe, a także instytucje wspierające przedsiębiorczość akademicką. Podczas Targów zainteresowani kandydaci mogą skonsultować dokumenty aplikacyjne, zasięgnąć informacji od specjalistów na temat możliwości podnoszenia kwalifikacji zawodowych, a także wymagań i potrzeb pracodawców.
- Jest to jak najbardziej możliwe, ponieważ Targi, te wirtualne, i te stacjonarne są miejscem spotkania poszukujących i poszukiwanych. Nasi partnerzy, to firmy oferujące praktyki, staże i oczywiście miejsca pracy, zatem warto skorzystać z tej okazji — mówi rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk.
Źródło: Materiały prasowe Politechniki Śląskiej