To topowa inwestycja dewelopera na Górnym Śląsku. W ramach projektu ATAL Olimpijska w Katowicach powstaną trzy apartamentowce, z których najwyższy będzie miał 128,66 metrów wysokości, 36-kondygnacji mieszkalnych i dwie techniczne. Na 38-kondygnacji wieżowca znalazł się przeszklony taras widokowy.
- Z Katowic możemy zobaczyć Beskidy doskonale, a przy jeszcze lepszej widoczności z tarasu widokowego możemy zobaczyć nawet Tatry - mówi Zbigniew Juroszek prezes firmy ATAL.
Apartamentowiec przy ulicy Olimpijskiej będzie najwyższym budynkiem mieszkalnym w tej części Polski. Dwa pozostałe wieżowce, które powstaną po obu stronach blisko 129-metrowego apartamentowca będą liczyć 18 kondygnacji. To kolejna inwestycja dewelopera w rejonie centrum Katowic.
- Projekty, takie jak ten przy ul. Olimpijskiej, oraz inne nasze przedsięwzięcia deweloperskie, tj. Sky+, Sokolska 30 czy Francuska Park, zmieniają oblicze Katowic. Już dawno dostrzegliśmy ogromny potencjał w tym mieście, a zwłaszcza w jego centrum, gdzie brakowało nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych na miarę współczesnych metropolii. Dzięki wszystkim prowadzonym lub zakończonym inwestycjom firmy ATAL w Katowicach przybyło 3700 nowych mieszkań – wylicza prezes Zbigniew Juroszek.
Prezentacja flagowej katowickiej inwestycji ATAL odbyła się w czasie odbywającego się w katowickiej Strefie Kultury Światowego Forum Miejskiego (World Urban Forum).
- WUF 11 to czas dyskusji o przyszłości miast i kierunkach ich rozwoju. W XXI w. wieku jesteśmy świadkami ogromnego przyspieszenia transformacji tej części miasta, która skupia się wokół Strefy Kultury, a kiedyś była terenem przemysłowym. Współpraca z biznesem w naszym mieście odbywa się na wielu płaszczyznach, w tym także w zakresie rewitalizacji. Było kwestią czasu, kiedy w sąsiedztwie obiektów użyteczności publicznej, kultury, rozrywki i biznesu pojawią się projekty mieszkaniowe, które w przypadku Katowic charakteryzują się dużą atrakcyjnością – mówi Bogumił Sobula, pierwszy wiceprezydent Katowic.
W 3 budynkach powstanie 710 mieszkań o powierzchni od 25 mkw. do 140 mkw. oraz 17 lokali usługowych.
- Klienci mogą wybierać spośród mieszkań o różnych układach i metrażach: od 1- do 4-pokojowych. Największe i najbardziej prestiżowe apartamenty będą mieć powierzchnię do 140 mkw. Cieszące się dużym zainteresowaniem funkcjonalne kawalerki – od 25 mkw. Dla wygody przyszłych lokatorów zaplanowaliśmy liczne udogodnienia, m.in. rowerownie, pomieszczenia na akcesoria oraz strefę wypoczynku z zielenią i małą architekturą. Na parterze najwyższego budynku znajdzie się recepcja, a na 38. kondygnacji taras widokowy. Częścią infrastruktury będą zewnętrzne miejsca postojowe z możliwością wykonania stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Klienci Olimpijskiej będą mogli także wybrać opcjonalnie inne opcje smart home – mówi Angelika Kliś, członek zarządu ATAL.
- Zaprojektowane rozwiązania są zgodne z najnowszymi trendami architektonicznymi i urbanistycznymi. Umiejscowiony na dachu najwyższego budynku taras widokowy pozwoli mieszkańcom Olimpijskiej cieszyć oko imponującym widokiem na panoramę Katowic, a nawet góry. Będzie to również doskonałe miejsce do relaksu i spotkań towarzyskich. Imponujący efekt stworzy ponadto specjalnie zaprojektowana iluminacja świetlna budynku, która ukaże go w innym świetle po zmroku – mówi Wojciech Wojciechowski, architekt.
Mieszkania można kupić w cenie od 9 700 do 14 800 zł brutto.
Przy budowie apartamentowców zostaną zastosowane nowoczesne i ekologiczne rozwiązania.
- Wśród wyróżniających się elementów funkcjonalnych i designu należy wymienić m.in.: wentylowaną elewację, panoramiczne przeszklenia logii, szklane balustrady oraz doskonałe nasłonecznienie z trzech stron świata. Projekt przewiduje użycie nowoczesnych materiałów wysokiej jakości, w tym m.in. płyt systemowych i ażurowych Stacbond – Champagne Metallic oraz tynku Mosaic Superfine z dodatkiem miki - dodaje architekt.
Ogromnym atutem inwestycji jest lokalizacja.
Mieszkańcy ATAL Olimpijska w Katowicach w bliskim sąsiedztwie będą mieli nie tylko Strefę Kultury, czyli NOSPR, Muzeum Śląskie, MCK czy Spodek, ale też przystanki autobusowe i tramwajowe czy ścisłe centrum miasta. Dodatkowo przestrzeń wokół budynków będzie otwarta dla wszystkich.
Prace budowlane w inwestycji ATAL Olimpijska rozpoczęły się w grudniu 2021 r. Ich zakończenie planowane jest na IV kwartał 2025 r., a uzyskanie pozwolenia na użytkowanie w I kwartale 2026 r.