Wypadek na A4. Ciężarówka przewróciła się i zatarasowała przejazd

Wypadek na autostradzie A4. Na remontowanym odcinku autostrady A4 w okolicach węzła Strzelce Opolskie - Łany. Jadąca w kierunku Katowic ciężarówka na zwężeniu remontowanego odcinka autostrady zjechała na przeciwległy pas jezdni i przewróciła się na bok.

Wypadek na autostradzie A4

Przewrócona ciężarówka zablokowała jezdnię autostrady A4 w kierunku Wrocławia - poinformował w piątek rano dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu. W wypadku ciężarówki na szczęście nikt nie został ranny.

Jak doszło do wypadku na A4?

Do zdarzenia doszło na opolskim odcinku autostrady A4, w okolicach Strzelec Opolskich. Jadąca w kierunku Katowic ciężarówka zjechała na przeciwległy pas ruchu i przewróciła się. Leżący na boku pojazd zablokował jezdnię w kierunku Wrocławia. W czasie, gdy podnoszono ciężarówkę, zablokowano także remontowany odcinek jezdni w kierunku Katowic.

- Służby drogowe przywróciły normalny ruch na obydwu kierunkach. Kierowcy muszą jednak zachować szczególną ostrożność zbliżając się do miejsca zdarzenia, bo zarówno w kierunku Wrocławia jak i Katowic utworzyły się zatory, które mają obecnie około 2,5 - 3 kilometrów- informuje dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu.