Wybuch gazu w Będzinie podczas prac ziemnych. Jedna osoba nie żyje, a dwie są ranne

i

Autor: Piotr Szczogiel Do tragicznego wypadku doszło przy ulicy Będzińskiej w Czeladzi

Wybuch w Czeladzi podczas prac ziemnych. Jedna osoba nie żyje, a trzy są ranne. To był pocisk z czasów wojny?

2020-10-15 14:53

Do tragicznego zdarzenia doszło podczas prac ziemnych przy ulicy Będzińskiej na granicy Będzina i Czeladzi. Według wstępnych informacji doszło tam do wybuchu bomby z czasów wojny . W wyniku tego zdarzenia doszło do śmierci jednej osoby, a trzy inne są ranne. Szczegóły na slask.eska.pl.

ESKA XD #005

Wybuch w Czeladzi. Jedna osoba nie żyje, trzy inne są ranne

Tragiczny wypadek w Czeladzi. Podczas prac ziemnych przy ulicy Będzińskiej na wysokości numeru 74 doszło do wybuchu. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba, a trzy inne są ranne.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 13:35. Na miejsce udało się 5 zastępów straży pożarnej. Okazało się, że podczas prowadzonych przez pracowników wodociągów prac ziemnych doszło do wybuchu. Ucierpiały 4 osoby, jedna z nich zmarła - potwierdza nam mł. kpt. Jacek Apostolski z będzińskiej straży pożarnej.

Prawdopodobnie nie był to wybuch gazu, tylko ładunku wybuchowego! Nieoficjalnie wiemy, że w miejscu wybuchu nie było żadnej rury z gazem, dlatego teraz teren sprawdzają saperzy. Nie wykluczone, że pracownicy podczas prac natrafili na ładunek z czasów II wojny światowej.​

ZOBACZ TAKŻE: Coraz gorsze nastoje w szkołach. Już w ponad 150 placówkach województwa śląskiego stwierdzono koronawirusa

Obecnie na miejscu pracuje policja i straż pożarna. W rejonie M1 Czeladź występują utrudnienia w ruchu drogowym.

Kto to jest pozołdziorz? Znasz gwarę zagłębiowską? Sprawdź się

Pytanie 1 z 10
Co to jest Salabudka?