Jakie imię dla nowego beboka w Katowicach? Trwa głosowanie

i

Autor: UM Katowice

Wybierz imię dla nowego beboka w Katowicach. Trwa głosowanie

W połowie stycznia tego roku - na pl. Kwiatowym w Katowicach - stanął kolejny bebok, który... czeka na swoje imię. Ruszyło właśnie głosowanie. Do wyboru jest pięć propozycji.

Jakie imię dla nowego beboka w Katowicach? Trwa głosowanie 

Beboki - to wiadomo nie od dziś - cieszą się dość dużą popularnością wśród mieszkańców Katowic (i nie tylko). W połowie stycznia na pl. Kwiatowym, w samym centrum, pojawił się kolejny stwór. Tym razem to bebok trzymający w rękach serce, czyli katowickie logo. 

Jest to czternasta taka figurka, która pojawiła się w mieście. Za wszystkie beboki odpowiada nikoszowiecki artysta Grzegorz Chudy. Należy także nadmienić, że tym razem śląski stworek – po raz pierwszy – jest płci żeńskiej.

Bebok wciąż jednak jeszcze nie ma imienia. Miasto postanowiło zaprosić więc mieszkańców do konkursu, aby wybrać imię dla stworka. Propozycje można było zgłaszać do 27 stycznia na wskazany adres mailowy. 

Nadesłaliście ponad 400 propozycji, a wybór najciekawszych, nie należał do łatwych. Dziękujemy Wam za tak liczne zaangażowanie się w zabawę i wspólne wymyślanie imion dla Beboka - czytamy we wpisie miasta udostępnionym w mediach społecznościowych. 

Przyszła pora na drugi etap konkursu organizowanego przez UM Katowice. Można obecnie głosować na jedną z pięciu propozycji. Oto one:

  • Florka
  • Hercia
  • Hildzia
  • Libsta
  • Truda

Głosować można za pośrednictwem reakcji pod postem na Facebooku udostępnionym przez katowicki magistrat. Zabawa trwa natomiast do niedzieli, 5 lutego. 

Kolejne beboki pojawią się w mieście

Beboki można spotkać m.in. zwiedzając zabytkowy Nikiszowiec, przed wejściem do Galerii Katowickiej czy w Parku Bogucickim. Na tym jednak nie koniec. Wkrótce kolejny stwór pojawi się w mieście, na ul. Bankowej, a konkretnie przed siedzibą Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. 

Ponadto Stowarzyszenie W Kręgu Natury oraz Fundacja z Pasją chcą stworzyć w niedalekiej przyszłości szlak beboków związany z historycznymi miejscami i postaciami w Szopienicach.