Wraca ruch w obu kierunkach na DTŚ w Zabrzu. Prace dobiegają końca. Kolejne w 2025 roku

i

Autor: Google Street View

Na drogach

Wraca ruch w obu kierunkach na DTŚ w Zabrzu. Prace dobiegają końca. Kolejne w 2025 roku

2024-11-10 15:07

Już od środy 13 listopada kierowcy będą mogli odetchnąć. W przyszłym tygodniu mają zakończyć się prace naprawcze prowadzone na Drogowej Trasie Średnicowej w Zabrzu. Kierowcy znów będą mogli w pełni korzystać z obu jezdni.

Przywrócony zostanie ruch na DTŚ

Wkrótce przywrócony zostanie ruch na obu jezdniach Drogowej Trasy Średnicowej w Zabrzu wraz z łącznicami. Chodzi o odcinek łączący zabrzańskie rondo Sybiraków z Gliwicami. Jak przekazuje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu, wykonawca robót naprawczych poinformował, że obie jezdnie będą przejezdne od środy 13 listopada.

- Wykonawca robót naprawczych jezdni Drogowej Trasy Średnicowej poinformował, że planuje przywrócić ruch na obu jezdniach DTŚ wraz z łącznicami (odcinek od granicy z miastem Gliwice do łącznicy z rondem Sybiraków) od 13 listopada - przekazuje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu.

Jak dodaje MZD, jednocześnie 13 listopada rozpoczną się prace związane z zamknięciem przejazdów awaryjnych pomiędzy jezdniami. Prace mają zostać wykonane w ciągu trzech dni i będą powodować jedynie miejscowe zwężenia jezdni. Przypomnijmy, w ostatnich miesiącach ruch drogowy na objętym pracami odcinku drogi odbywał się tylko jednym pasem ruchu w każdą stronę.

Śląsk Radio ESKA Google News
Autor:

Remont DTŚ w Zabrzu

Kończące się właśnie prace na DTŚ w Zabrzu to dopiero pierwszy etap robót naprawczych, które rozpoczęły się 10 czerwca br. Jego zakończenie planowane było na listopad br., a w 2025 roku nastąpi ciąg dalszy prac. Po okresie obserwacji wykonany zostanie ponowny pomiar ugięć, aby wykonawca prac miał pewność, że nie wystąpią kolejne deformacje. Następnie planowane jest wykonanie warstwy ścieralnej, które zakończy przeprowadzany remont.

W zakresie wszystkich prac uwzględniono frezowanie nawierzchni w celu jej wyrównania, pomiar ugięć metodą FWD w celu szczegółowego określenia nośności konstrukcji nawierzchni, miejscowe wzmocnienie nawierzchni, wymiana całej konstrukcji nawierzchni na najbardziej zdeformowanych odcinkach drogi ze wzmocnieniem georusztem, odtworzenie rozebranych warstw dolnych nawierzchni oraz uszczelnienie przylegających do jezdni terenów zielonych w celu zatrzymania przenikania wody w głąb nasypu.

Quiz z wiedzy o znakach drogowych. Najsłabsi kierowcy nie przebrną przez 5. pytanie!
Pytanie 1 z 10
Co nakazuje ten znak?
Co nakazuje ten znak?