Wodzisław Śląski: Senior stracił w tajnej misji 50 tys. zł

i

Autor: slaska.policja.pl Wodzisław Śląski: Senior stracił w "tajnej misji" 50 tys. zł

Wodzisław Śląski: Senior poszedł na "tajną misję" i stracił 50 tys. zł

Do 70-latka z Wodzisławia Śląskiego zadzwonił wysokiej rangi policjant z Katowic, który poprosił seniora o pomoc w rozpracowaniu grupy przestępczej działającej w jego mieście. Senior wierząc, że bierze udział w tajnej misji, stracił 50 tys. zł.

Wodzisławska policja zatrzymała w Rudzie Śląskiej mężczyznę, który kilka dni wcześniej oszukał metodą na policjanta 70-latka, przez co ten stracił oszczędności swojego życia. W czasie rozmowy telefonicznej 34-latek podał się za policjanta z Katowic i przekonał seniora do tego, aby ten pomógł w rozpracowaniu grupy przestępczej działającej w Wodzisławiu Śląskim. W przestępczej grupie miał działać pracownik banku, w którym 70-latek trzymał pieniądze. Oszust przekonał go, że tylko w rękach policji jego oszczędności będą bezpieczne. Senior uwierzył, wypłacił pieniądze z banku i pozostawił w ustalonym miejscu - za murkiem w wodzisławskim parku miejskim. Staruszek przez cały czas wierzył, że bierze udział w tajnej misji. Stracił w ten sposób 50 tys. zł.

Kilka dni później policjanci zatrzymali 34-latka w Rudzie Śląskiej. W prokuraturze usłyszał zarzut oszustwa, za które grozi mu do 8 lat więzienia. Aktualnie przebywa w areszcie.