Dzięki wirtualnemu warsztatowi młodzież może ćwiczyć wykonywanie konkretnych czynności aż do skutku. W prawdziwym warsztacie każdy błąd byłby bardzo kosztowny.
- Przenieśliśmy do wirtualnej rzeczywistości prawdziwy serwis motoryzacyjny. W środku mamy tak naprawdę wszystkie elementy prawdziwego serwisu, więc stanowiska, narzędzia, posadzkę. Wszystko jest odwzorowane jeden do jeden i mamy szereg scenariuszy, które zakładają naprawy czy też kwestie związane z testem czy montażem różnych podzespołów w samochodzie - powiedział nam Mówi Michał Tochowicz Moto-Profil.
W ciągu roku z wirtualnego warsztatu ProfiAuto po raz pierwszy korzystało blisko 400 uczniów w Polsce i w Czechach.
Czy tak będzie wyglądać przyszłość szkolnictwa w Polsce? O tym rozmawiali dziś w Dąbrowie Górniczej uczestnicy konferencji zatytułowanej "Nowe horyzonty edukacji" zorganizowanej przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, przy współpracy z Akademią WSB i partnerami biznesowymi: ProfiAuto i VRTechnology.
Patronat nad wydarzeniem oraz inicjatywą objęła m.in. NATO DEEP eAcademy – specjalna agenda Sojuszu Północnoatlantyckiego, wspierająca jego członków w reformowaniu systemów szkolnictwa.
Konferencji towarzyszył II Wojewódzki Turniej Młodych Mechaników VR, z udziałem 22 drużyn ze szkół województwa śląskiego.Głównym celem projektu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, marki ProfiAuto, VRTechnology oraz Akademii WSB ogłoszonego w październiku 2021 r. było stworzenie nowoczesnego narzędzia edukacyjnego, które ułatwi przyszłym mechanikom profesjonalny start w zawodzie.
W maju br. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Akademia WSB, firma VRTechnology oraz Moto-Profil podpisały porozumienie, które pozwoli na dalszy rozwój projektów z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości do kształcenia uczniów techników i szkół branżowych.