Festiwal Empatii ma zwrócić uwagę na wykluczenie społeczne i stygmatyzację społeczną na wielu płaszczyznach.
- Empatia to jest coś nad czym musimy popracować. Niestety nasz system oświatowy nie bardzo nam w tym pomaga. Dlatego właśnie powstają takie inicjatywy jak Festiwal Empatii. Po to żebyśmy byli bardziej wyrozumiali do drugiego człowieka, żebyśmy potrafili go lepiej zrozumieć i po prostu żeby lepiej nam się żyło ze sobą nawzajem - powiedziała nam organizatorka festiwalu Wiktoria Debabowa
Festiwal Empatii odbywać się będzie w trzech strefach:
1 strefa - strefa Żywych Książek i warsztatów. To strefa, w której odbywają się spotkania z żywymi książkami, czyli z osobami, które z jakichś powodów są/były wykluczone społecznie lub stygmatyzowane społecznie - to jedyna niepowtarzalna możliwość być tak blisko problemu innego człowieka i poczuć go „na własnej skórze”. Jest to także strefa edukacyjna, ponieważ mieścić się tu będą również warsztaty poruszające temat przeciwdziałania radykalizacji. (Strefa czynna w godzinach 12:00-17:00)
2 strefa - strefa organizacji - to w tej strefie można spotkać się z kilkunastoma podmiotami, które w różny sposób działają na rzecz przeciwdziałania wykluczeniom społecznym np. ze względu na płeć, orientację seksualną, narodowość, wiek, niepełnosprawność lub wiele innych elementów będących w naszym społeczeństwie przesłanką do dyskryminacji. (Strefa czynna w godzinach 12:00-17:00)
3 strefa - strefa koncertowo-widowiskowa - to strefa rozrywkowa festiwalu, która dostarczy uczestnikom niezapomnianych emocji! (Strefa czynna w godzinach 12:00-20:00)
11 czerwca wydarzenia odbywać się będą w budynku warsztatowym Fabryki Pełnej Życia w godzinach 12:00-17:00.