Wielki nabór do Policji. Sprawdź, ile zarobisz i weź udział w testach sprawnościowych

i

Autor: slaska.policja.pl Wielki nabór do Policji. Sprawdź, ile zarobisz i weź udział w testach sprawnościowych

Wielki nabór do Policji. Sprawdź, ile zarobisz i weź udział w testach sprawnościowych

Polska policja prowadzi nabór w swoje szeregi. Śląski garnizon tradycyjnie będzie też organizował specjalne testy sprawnościowe, w czasie których potencjalni kandydaci sprawdzą, czy w ogóle nadają się na funkcjonariuszy policji.

Policja szuka rekrutów. Można się sprawdzić też w testach sprawnościowych

Polska policja kolejny rok prowadzi nabór nowych rekrutów w swoje szeregi i od razu uprzedza - to nie jest praca dla każdego. - W codziennej służbie policjanta ważna jest chęć niesienia pomocy, empatia, ale też duża odporność psychiczna, ponieważ spotkasz się z sytuacjami stresującymi, zagrażającymi życiu lub zdrowiu. Jednak satysfakcja z realizowanych zadań z pewnością wszystko to zrekompensuje - uprzedzają policjanci. 

Mundurowi podkreślają, że coroczny nabór cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W 2022 roku wszczęto 1591 postępowań kwalifikacyjnych dla kandydatów do służby w policji, a przyjętych w całym kraju zostało 5140 policjantek i policjantów. W śląskim garnizonie przyjęto 523 osoby (w tym 43 kobiety). W tym roku natomiast do służby w województwie śląskim przyjęto 87 policjantek i policjantów. 

Co da ci policja, czego inni nie dadzą. I ile zarobisz

Przyglądając się ofercie policji można powiedzieć, że jest ona bogata. Praca w policji jest stabilna (w kontekście zatrudnienia, a nie samej pracy, zwłaszcza w terenie) i długoletnia na okres minimum 25 lat, po których można przejść na emeryturę. Jest spora możliwość awansów oraz podwyższania kwalifikacji zawodowych, w tym uzyskania dodatkowych uprawnień. W ofercie szkoleniowej jest również możliwość zdobycie wyższego wykształcenia I i II stopnia. Co jeszcze? 

• korzystne warunki socjalne, w tym:

  • nagrodę roczną tzw. trzynastą pensję;
  • nagrody jubileuszowe;
  • coroczne dodatkowe środki finansowe na uzupełnienie umundurowania służbowego – tzw. mundurówkę;
  • coroczne dofinansowanie wypoczynku policjanta, uzależnione od liczby członków rodziny;
  • zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby dla pełniących służbę w innej miejscowości, niż miejsce zamieszkania;

• coroczny płatny urlop wypoczynkowy w wymiarze 26 dni roboczych;• urlopy dodatkowe;• zasiłek na zagospodarowanie, przysługujący w związku z mianowaniem Cię na policjanta w służbie stałej, w wysokości jednomiesięcznego uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym, należnymi w dniu mianowania.

Tyle na początek zarabiają policjanci

Najważniejsze jednak w ofercie są zarobki. Jak zapewnia polska policja, oferują: 

korzystne warunki finansowe, w tym uposażenie w trakcie szkolenia zawodowego podstawowego w kwocie 3526 zł netto dla osoby do wieku 26 lat, a 3170 netto powyżej 26 lat plus wysługa od 2% po udokumentowaniu minimum 2 lat stażu pracy, a po ukończeniu szkolenia zawodowego podstawowego uposażenie w kwocie 4460 netto dla osoby do wieku 26 lat, a 4010 netto powyżej 26 lat plus dodatek służbowy około 100 zł oraz wysługa jw. (wszystkie kwoty są szacunkowe).

Terminy naboru do policji i testy sprawnościowe

W tym roku Komendant Główny Policji wyznaczył następujące terminy przyjęć do policji, z czego jeden już minął 27 lutego. Kolejne to: 

  • 5 maja;
  • 3 lipca;
  • 23 sierpnia;
  • 27 października;
  • 28 grudnia.

Zanim jednak zdecydujecie się wstąpić w szeregi policji warto sprawdzić, czy w ogóle się nadajecie. Śląski garnizon cyklicznie organizuje testy sprawnościowe dla osób, które chciałyby zostać policjantami. Podczas organizowanych przez katowicką komendę wojewódzką zajęć, zainteresowani mają możliwość praktycznego poznania etapu postępowania kwalifikacyjnego, jakim jest test sprawności fizycznej. Ostatni taki tekst odbył się 22 lutego. Swoich sił spróbowały 43 osoby. 

Kolejny test wyznaczono na 15 marca. Odbędzie się on w hali sportowej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach przy ul. Koszarowej 17. Osoby chcące wziąć udział w testach proszone są o wcześniejszy kontakt mailowy na adres: bartlomiej.lasek@ka.policja.gov.pl lub pod numerem telefonu 723645738. Termin i godzina spotkania zostaną ustalone indywidualnie po zgłoszeniu.