Wieczorny pościg na Śląsku. Ranni policjanci trafili do szpitala

i

Autor: OSP Studzionka

Wypadek

Wieczorny pościg na Śląsku. Ranni policjanci trafili do szpitala

2024-06-15 13:55

Wczoraj wieczorem na śląskich drogach rozegrały się sceny jak z filmu akcji. Policyjny pościg zakończył się wypadkiem. Dwaj policjanci trafili do szpitala, a motocyklista uciekł z miejsca zdarzenia.

Wypadek w Studzionce

W piątek 14 czerwca przed godziną 21:00 doszło do wypadku w Studzionce w powiecie pszczyńskim. Zdarzenie miało miejsce na ul. Powstańców Śląskich. Jak się okazuje, do wypadku doszło w wyniku policyjnego pościgu.

Jak informuje portal Pless.pl, patrol policji z Mikołowa przeprowadzał kontrole drogowe w Orzeszu, kiedy jeden z przejeżdżających motocyklistów nie zatrzymał się. Policjanci niezwłocznie rozpoczęli pościg za uciekinierem. Motocyklista zmierzał na południe województwa, aż do Studzienki, gdzie na zakręcie kierujący policyjnym radiowozem stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do pobliskiego rowu.

Na miejscu interweniowali policjanci, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz trzy zastępy straży pożarnej. W wyniku wypadku dwaj policjanci zostali poszkodowani i trafili do szpitala. Jeden doznał urazu kręgosłupa, a drugi złamał rękę.

Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia. Trwają też poszukiwania motocyklisty, który uciekł z miejsca zdarzenia. Wiadomo, że pojazd miał pszczyńskie tablice rejestracyjne.

Jadalny czy trujący? Rozpoznasz te grzyby? Sprawdź się w quizie

Pytanie 1 z 10
Boczniaki. Czy są jadalne?
grzyby