– Zachęcam do udziału, bo zapowiada się dobra zabawa, a wakacje to idealny czas, by lepiej poznać Rudę Śląską – mówi Michał Pierończyk, prezydent miasta.
Gra rozpoczęła się 24 czerwca i potrwa przez całe wakacje. Drużyny mogą przystąpić do gry w dowolnym dniu pobierając ze strony: www.rudaslaska.budzet-obywatelski.org lub w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta (budynek A przy pl. Jana Pawła II 6) kartę i mapę gry. Celem drużyny jest odwiedzenie jak największej liczby miejsc zadaniowych i zdobycie maksymalnej liczby punktów za odpowiedzi na pytania zamieszczone na karcie gry. Co ważne, w każdej lokalizacji drużyna musi sobie zrobić wspólne zdjęcie na potwierdzenie odwiedzenia obiektu. Na mapie gry zaznaczonych jest 11 miejsc zadaniowych, a ich dokładną lokalizację wskazują kody QR. W przypadku trzech zadań gracze muszą wykazać się sprytem i zacięciem detektywistycznym, aby odkryć gdzie należy szukać odpowiedzi na pytania.
Wypełnioną kartę gry wraz ze zdjęciami drużyny należy przesłać na adres: [email protected] do 31 sierpnia br. Dla 6 drużyn, które zdobędą największą liczbę punktów przewidziano nagrody. Udział w zabawie jest bezpłatny. Szczegóły i regulamin gry dostępne pod adresem: www.rudaslaska.budzet-obywatelski.org
- Budżet obywatelski zmienia Rudę Śląska już od 11 lat i cieszy się coraz większą popularnością – przypomina Michał Pierończyk, prezydent miasta Ruda Śląska. – W każdej edycji pojawiają się nowe, ciekawe pomysły, dzięki którym zyskuje nie tylko miejska przestrzeń, ale przede wszystkim zwiększa się udział i zaangażowanie mieszkańców w życie społeczne naszej Małej Ojczyzny – podkreśla.
Podczas 11 edycji BO mieszkańcy zgłosili 629 projektów, zrealizowano 123 inwestycje, na które wydano 21 milionów złotych. Powstały m.in. place zabaw, boiska czy siłownie plenerowe. - Te miejsca integrują lokalne społeczności i uczą dbania o wspólne dobro – dodaje prezydent. – Jestem pewien, że uczestnicy gry miło i aktywnie spędzą tam czas – mówi.