W tej chwili bardzo poszukiwane są osoby, które mogłyby pracować w przychodniach dla zwierząt, ogrodach zoologicznych, gospodarstwach Agencji Rynku Rolnego, czy stadninach koni.
- Otrzymaliśmy akceptację Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia. Pozyskaliśmy też pieniądze na uruchomienie nowocześnie wyposażonej pracowni weterynarii w szkielety zwierząt, mikroskopy, czy programy do pielęgnacji zwierząt - powiedziała nam Elżbieta Czernik z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu.
Zatrudnieniem absolwentów takiego kierunku zainteresowani są m.in. weterynarze.
- Teraz jest coraz więcej większych klinik, które potrzebują asystentów. Lekarz ma swoje zajęcia, natomiast bardzo wielką dla niego pomocą będzie osoba, która zna się na medycynie i może pewne rzeczy albo dokończyć, albo pomóc, albo po prostu w jakiś sposób ułatwić pracę lekarza - powiedziała nam weterynarz Beata Morawiec-Stanek.
W szkole uczniowie zdobywać będą też m.in. umiejętność groomera, czyli psiego fryzjera.
Technik weterynarii jest prawą ręką weterynarza. Asystuje przy zabiegach, przygotowuje próbki do badań. Technicy weterynarii znajdują również zatrudnienie w inspekcji weterynaryjnej, zakładach przetwórstwa spożywczego, czy organach nadzoru sanitarno– weterynaryjnego. Sprawują kontrolę nad poprawną produkcją, przechowywaniem, transportem, a w końcu i sprzedażą żywności.
Technik weterynarii może również pracować jako trener, specjalista w zakresie opieki i zabiegów kosmetycznych u małych zwierząt, czy pracownik sklepu z artykułami dla zwierząt.