W Chorzowie powstanie kolejny wodny plac zabaw. Nowa atrakcja dla najmłodszych będzie na Batorym

i

Autor: MORiS Chorzów

Inwestycje w mieście

W Chorzowie powstanie kolejny wodny plac zabaw. Nowa atrakcja dla najmłodszych będzie na Batorym

Kolejny wodny plac zabaw powstanie w Chorzowie. Podpisano właśnie umowę z wykonawcą. Według zapowiedzi inwestycja powinna być gotowa w czerwcu 2025 roku. Będzie to już trzeci tego typu obiekt na terenie miasta.

Chorzów doczeka się kolejnego wodnego placu zabaw

W czerwcu 2025 roku w Chorzowie-Batorym otwarty zostanie wodny plac zabaw. Ma się on znajdować przy ul. Granicznej. Będzie to już trzecia tego typu atrakcja w mieście. 

To ważna inwestycja dla mieszkańców Hajduk. Bardzo się cieszę, że udało nam się wyłonić wykonawcę oraz że wkrótce rozpoczną się prace. Mam nadzieję, że dzięki takim inwestycjom nasze pociechy będą więcej czasu spędzały na świeżym powietrzu i staną się one skuteczną konkurencją na przykład dla komputera czy telefonu. Ruch i aktywność fizyczna są bowiem ogromnie ważne dla zdrowia. Chcemy więc stwarzać najlepsze do niego warunki dla mieszkańców – przyznaje Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Wiadomo, że infrastruktura zabawowa wodnego placu zabaw będzie dość podobna do tej przy ul. Floriańskiej (w tym miejscu, w 2021 roku, otwarto pierwsze tego typu miejsce w Chorzowie). Powstanie on w miejscu placów klasycznych, które zostaną później zastąpione nowym (będzie on wybudowany nieopodal). Koszt inwestycji wyniesie ok. 3,7 mln zł.

Wodne place zabaw z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością w naszym regionie. Przypomnijmy, że pierwszy tego typu obiekt w województwie śląskim powstał przy jeziorze paprocańskim w Tychach, później natomiast uruchomiono wodny plac zabaw w Będzinie. Następnie kolejne miasta postanowiły zapewnić najmłodszym mieszkańcom takie atrakcje, które są oblegane w gorące dni.