Dobromir Kaźmierczak prowadzi na Facebooku funpage "Bytom pieszy / Bytōm piechty", gdzie publikuje różne ciekawostki związane z miastem. Trzy lata temu rozpoczął zbiórkę podpisów pod petycją ws. montażu na budynku Urzędu Miejskiego w Bytomiu tablic urzędowych zapisanych w entolekcie śląskim.
Władze miasta przychyliły się do pomysłu społecznika, a latem 2021 roku przed zabytkowym gmachem urzędu stanęły stojaki z tablicami: "Urzůnd Miejski we Bytomiu", "Prezydynt Miasta Bytomia" i "Rada Miejskŏ".
W międzyczasie podobną prośbę do katowickiego magistratu wystosowali działacze m.in. Młodej Unii Śląskiej i Młodych Regionalistów Śląskich. Jednak w stolicy województwa pomysł nie został ciepły przyjęty. Czas pokaże, jak będzie w Radzionkowie.
Petycja do burmistrza Radzionkowa ws. tablic w języku śląskim przed Urzędem Miejskim
Dobromir Kaźmierczak rozpoczął zbiórkę podpisów pod petycją skierowaną do burmistrza Radzionkowa, Gabriela Tobora.
Demokratyczne społeczeństwo w całości tworzy swoje państwo, w tym również jego kulturę. Chcielibyśmy, żeby Radzionków swoim śląskim charakterem jak najbardziej wzbogacały kulturę Polski. Śląski etnolekt bywa niesprawiedliwie postrzegany jako wada. My chcemy przedstawić go jako atut, tym bardziej że ma on ustaloną pisownię, w której np. wydawane są książki dostępne w śląskich księgarniach i bibliotekach. W śląskim etnolekcie zakodowana jest historia Radzionkowa, dlatego uważamy, że zapisane w nim tablice nie tylko nie ujmą nic Urzędowi, ale dodatkowo podkreślą oparte na lokalnym dziedzictwie kompetencje radzińskiego samorządu - argumentuje Kaźmierczak w petycji.
Podpis pod petycją ws. śląskojęzycznych tablic przed Urzędem Miejskim w Radzionkowie można złożyć TUTAJ.