Śląscy „łowcy głów” zatrzymali w Zabrzu mężczyznę poszukiwanego dwoma listami gończymi

i

Autor: Śląska Policja

Zabrze

Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Wszystko by mu się udało, gdyby nie ci wścibscy "łowcy głów"

To kolejny sukces śląskich "łowców głów". Śledczy namierzyli i zatrzymali 35-latka poszukiwanego dwoma listami gończymi m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Mężczyzna wpadł na ulicy w Zabrzu, w pobliżu swojego mieszkania.

35-letni mieszkaniec Zabrza był poszukiwany dwoma listami gończymi od kwietnia ubiegłego roku. Mężczyzna był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się przemytem i wprowadzaniem do obiegu narkotyków. Przestępcy działali na terenie Unii Europejskiej.

7 lutego sprawę poszukiwań przejęli policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Katowicach, nazywani "łowcami głów". W niecałe dwa tygodnie zebrali informacje, które wystarczyły, by namierzyć poszukiwanego. 35-latek został zatrzymany we wtorek 20 lutego na ulicy w Zabrzu, blisko swojego mieszkania. Widok mundurowych całkowicie go zaskoczył, nie stawiał nawet oporu.

Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe kilka lat. Sąd wcześniej skazał go na karę 4 i 6 lat więzienia.

Zatłukł Monikę i zakopał w pięciometrowym dole