Tychy mają nowy film promocyjny. Zobacz Tychy od A do Z

i

Autor: printscreen z filmu "Tychy od A do Z"

Tychy

"Tychy od A do Z" to nowy film promocyjny miasta. Będzie takim hitem jak bielski spot? VIDEO

Tyski magistrat właśnie pochwalił się nowym filmem promocyjnym. Klip pod tytułem "Tychy od A do Z" miał swoją premierę podczas tegorocznej Gali Kultury, gdzie zebrał pozytywne recenzje. A teraz został udostępniony szerokiej publiczności za pośrednictwem social mediów.

Tychy mają nowy film promocyjny

Punktem wyjścia do scenariusza filmu jest nawiązanie do wyjątkowego układu tyskich osiedli, zaprojektowanych przez tyskich urbanistów i architektów od A do Z. Film wzbogacony jest kolażami tyskiej artystki Agnieszka Seidel-Kożuch - informuje Miasto Tychy w poście na Facebooku.

W filmie promocyjnym pokazano najbardziej charakterystyczne punkty i miejsca w Tychach. Na ekranie zobaczymy m.in. rzeźbę murarki na osiedlu A, trzy niedźwiadki w Parku Niedźwiadków, plac Baczyńskiego, Browary Książęce, Bramę Słońca, kościół pw. Ducha Świętego, Paprocany czy słynną Żyrafę.

Poniżej zamieszczamy film promocyjny miasta pt. "Tychy od A do Z":

Jak film oceniają mieszkańcy Tychów? 

Pod postem na Facebooku zaroiło się od polubień i komentarzy. Wygląda na to, że nowy klip przypadł mieszkańcom do gustu. W komentarzach przeczytamy, że przyjemnie się go ogląda. Jedna z internautek napisała: "Poczułam, że miasto ma jednak serce". 

Niektórzy komentujący zwrócili uwagę na podobieństwo do filmu promocyjnego pt. "Bielsko-Biała - Miasto od zawsze dla ludzi" autorstwa Tomasza Walczaka. Film ten zrobił furorę w zeszłym roku i to nie tylko wśród bielszczan, ale w całej Polsce, a nawet za granicą. Spot został nagrodzony podczas 45. edycji The World Tourism Film Awards.

Ale pod postem tyskiego magistratu znalazło się również kilka negatywnych komentarzy. Internauci uważają, że urząd ma pilniejsze wydatki niż tworzenie filmów promocyjnych, jak choćby naprawę dziurawych dróg i przystanków.