Wypadek Glwice

i

Autor: Śląska Policja

Wiadomości

Tragiczny wypadek na DW408 w Gliwicach. Nie żyje 16-letni pasażer motoroweru. Droga jest zablokowana

W Gliwicach na ulicy Daszyńskiego doszło do śmiertelnego wypadku. Kierujący motorowerem zderzył się z samochodem osobowym, po czym wjechał na przeciwległy pas, gdzie doszło do czołowego zderzenia z osobówką. Droga jest całkowicie zablokowana.

Śmiertelny wypadek na DW408 w Gliwicach

Do zdarzenia doszło we wtorek, 25 czerwca. Około godziny 6:10 na ulicy Daszyńskiego (DW408) w Gliwicach kierujący motorowerem na pasie w kierunku Sośnicowic, nie zachował odpowiedniej odległości, w wyniku czego zderzył się z poprzedzającym go samochodem osobowym. Siła uderzenia była tak duża, że motorower odrzuciło na przeciwległy pas, gdzie czołowo zderzył się z osobówką.

- Na miejsce zadysponowano wszystkie służby. Niestety nie udało uratować się życia 16-latka, który był pasażerem motoroweru. Kierujący jednośladem w ciężkim stanie trafił do szpitala - informuje aspirant Krzysztof Pochwatka, zastępca rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Kierujący jednośladem został przetransportowany przez Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy kierujący samochodami osobowymi odnieśli obrażenia.

Droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana. Zator w kierunku Sośnicowic po godzinie 8.00 miał kilkaset metrów. Na miejscu zdarzenia działają policjanci pod nadzorem prokuratora. Kierowcy proszeni są o wybieranie alternatywnych tras.

Tragiczny wypadek

Zobacz zdjęcia

Listen on Spreaker.