Tragiczny wypadek na A4. Dachował samochód. Kobiety nie udało się uratować

Wypadek na autostradzie A4 okazał się śmiertelny. Samochód osobowy w niewyjaśnionych okolicznościach wypadł z drogi i dachował na węźle autostradowym Kędzierzyn Koźle. Trzy osoby osoby odniosły ciężkie obrażenia. Kobiety nie udało się uratować mimo długiej akcji ratowniczej. Na miejscu wypadku na A4 wciąż pracuje prokurator.

Wypadek śmiertelny na autostradzie A4

Do tragicznego wypadku na autostradzie A4 doszło w niedzielę 18 grudnia tuż przed godz. 8 na zjeździe w stronę Kędzierzyna Koźla. Policja do tej pory ustala przyczyny wypadku, wskutek którego dwie osoby zostały ciężko ranne, a jedna zginęła. Nie ma pewności co do okoliczności wypadku. na miejscu do tej pory pracuje prokurator.

Jak doszło do wypadku na A4

Jak już ustali policjanci, samochód osobowy jechał od Opola w kierunku Katowic. W pewnym momencie na węźle autostradowym wypadł z trasy, przeleciał nad barierkami energochłonnymi i dachował, spadając z nasypu drogi. Wypadek zauważyli inni kierowcy, którzy zadzwonili po pomoc.

Wypadek na autostradzie A4. Dachował samochód. Kobieta zginęła

Zobacz zdjęcia z akcji ratowniczej

- 18 grudnia 2022 r. przed godziną 8:00 na autostradzie A4 272 km kierunek Katowice (węzeł Kędzierzyn- Koźle) samochód osobowy wypadł z drogi. Pojazdem podróżowały trzy osoby, które zostały poszkodowane. Jedna z nich w chwili obecnej jest reanimowana - informował dyżurny PSP w Strzelcach Opolskich.

Na czas prowadzonej akcji ratunkowej autostrada A4 po wypadku była całkowicie zablokowana w obie strony. Niestety okazało się, że mimo bardzo długiej akcji ratunkowej, kobieta zginęła. Nie udało się jej uratować mimo wysiłków ratowników. Oficjalną informację przekazał dyżurny PSP po godz. 9.

Utrudnienia na autostradzie A4

Ruch na autostradzie A4 został wznowiony w obie strony. Na wysokości węzła Kędzierzyn Koźle w kierunku Katowic odbywa się jednak nadal jednym pasem. Na miejscu tragicznego wypadku nadal pracuje policja i prokurator.