Zamek Moszna

i

Autor: pixabay

Quiz

Tego o Śląsku mogłeś nie wiedzieć QUIZ sprawdzający, jak dobrze znasz nasz region

Śląsk jest pełen ciekawostek, o których nie wiedzą nawet niektórzy rodowici mieszkańcy. Województwo śląskie skrywa wiele tajemnic, czekających na odkrycie przez turystów. Czy znacie ciekawostki o Śląsku? Rozwiążcie quiz, a przekonacie się, jak ciekawy to region.

Śląsk kojarzy się głównie z przemysłem ciężkim i górnictwem. Ale turyści, którzy przyjeżdżają na śląską ziemię, odkrywają ciekawostki, o których nigdy by nie pomyśleli. Kryją się w historii, geografii, przyrodzie i nowoczesnej architekturze. Potrafią zaskoczyć nawet tych, którzy uznają się za obieżyświatów i ludzi oczytanych.

Tymczasem okazuje się, że na Śląsku, a także w województwie śląskim gdzie nie spojrzeć, tam ciekawostka. A to najwyższa budowla drewniana, najwyższy wieżowiec, wyjątkowy zbieg trzech granic, obecność żubrów, które są największymi ssakami Europy, czy też srebra.

Kto by przypuszczał, że to na Śląsku urodził się twórca słynnego kremu Nivea i pasty do zębów w tubce. Śląskich ciekawostek jest co niemiara.

QUIZ o śląskich ciekawostkach

Ciekawostki o Śląsku QUIZ Sprawdź, czy znasz zaskakujące fakty

Pytanie 1 z 14
Oblaty to tradycyjny śląski przysmak. Wypiekany jest w:

Rozwiąż quiz o śląskich ciekawostkach i pochwal się wynikiem na Facebooku. Nie zapomnij zainteresować quizem swoich znajomych i sprawdź, jak im poszło. Zdobycie maksymalnej liczby punktów będzie sporym wyzwaniem.