Obserwacje

Te szczyty Tatr są widoczne z Katowic. Wyjaśniamy, jak nazwać "pagórki" na niebie

Tatry i Beskidy widziane z Katowic wyglądają tak, jakby były na wyciągnięcie ręki. Wyjątkowej urody zdjęcia zostały wykonane tuż przed świtem przy bardzo dobrej widoczności. Sprawdziliśmy, jakie tatrzańskie szczyty widać z Katowic.

Na takie niecodzienne widoki trzeba sobie zasłużyć. Aby zobaczyć Tatry z Katowic, należy obudzić się na długo przed wschodem słońca i skierować wzrok na południowy wschód. Gdy powietrze będzie przejrzyste i pozbawione chmur, w oddali zobaczymy strzeliste pasma górskie. Biel szczytów i śniegu dobrze kontrastuje z czerwienią i żółcią nieba.

Zdjęcia Tatr z Katowic

Fantastyczne zdjęcia Tatr widzianych z Katowic można zrobić już używając zwykłego smartfona, chociaż ze względu na trudność ze stabilnym trzymaniem go w ręku ujęcia mogą wyjść nieostre. Znacznie lepsze efekty uzyskuje się korzystając ze statywu. A idealne zdjęcia można zrobić z drona. Właśnie takie ujęcia wykonane przez fotografa Roberta Neumanna prezentujemy poniżej.

Jakie szczyty Tatr widać z Katowic? 

To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców Katowic, którzy okazjonalnie mają szansę na zobaczenie Tatr Wysokich z okien własnych domów. Odległość z Katowic do Tatr to w linii prostej 150 km. A w dużym przybliżeniu wydaje się, jakby były tuż za lasem.

Ja szczyty Tatr widać z Katowic? 

Patrząc od lewej, czyli od szczytów położonych najbardziej na wschód są to:

  • Łomnica 2 634 m npm
  • Sławkowski Szczyt 2 452 m npm
  • Lodowy Szczyt 2 627 m npm
  • Gerlach 2 655 m npm
  • Wysoka 2 547 m npm
  • Rysy 2 501 m npm

Najwyższym masywnym, ale łagodnym szczytem, widzianym na prawo od Tatr jest Babia Góra, położona 90 km od Katowic w linii prostej.

QUIZ wiedzy o Tatrach. Jak dobrze znasz polskie góry?

Pytanie 1 z 14
Które schronisko po polskiej stronie Tatr jest położone najwyżej?