Szlak na Babią Górę będzie zamknięty. Jakie są alternatywy?

i

Autor: Archiwum Szlak na Babią Górę będzie zamknięty. Jakie są alternatywy?

Turystyka górska

Szlak na Babią Górę będzie zamknięty. Jakie są alternatywy?

Przez dwa miesiące spory odcinek najpopularniejszego szlaku na szczyt będzie zamknięty z powodu remontu - informuje Babiogórski Park Narodowy.

Remont części najpopularniejszego szlaku na Babią Górę

Mowa o fragmencie czerwonego szlaku na odcinku Polana Krowiarki – Sokolica. Prace mają rozpocząć się 15 lipca i potrwać do 15 września.

- Wybór terminu remontu był uzależniony od uzyskania środków na ten cel i procedur związanych z zamówieniami publicznymi. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i mamy nadzieję, że proponowana przez nas alternatywna trasa znajdzie waszą akceptację – napisała na Facebooku administracja Babiogórskiego Parku Narodowego.

Alternatywna trasa na Babią Górę

Wyjście na Sokolicy odbywać się będzie szlakiem niebieskim: Górnym Płajem i szlakiem zielonym: Percią Przyrodników. Zejście z Sokolicy szlakiem zielonym do Górnego Płaju, a następnie szlakiem niebieskim na Polanę Krowiarki.

Wiadomość o remoncie i zamknięciu części szlaku w wakacje nie spodobała się niektórym internatom. Znaleźli się natomiast tacy, których przymusowa zmiana trasy ucieszyła, bo - jak napisała Pani Wioletta - będzie mogła poznać nowe szlaki, na które sama by się nie zdecydowała. Wielu użytkowników odpowiedziało na informację BGPN, że zaproponowana przez nich alternatywa to piękne i magiczne trasy oraz bardzo je polecają. 

Babia Góra chętnie odwiedzana przez pasjonatów trekkingu 

Szlak czerwony na Babią Górę to popularna trasa o długości ok. pięciu kilometrów, uznawana za najłatwiejszą i najszybszą. Prowadzi z Przełęczy Krowiarki na szczyt Babiej Góry. Początkowy odcinek szlaku wiedzie na Sokolicę, która wznosi się na 747 m n.p.m. A sam szczyt  Babiej Góry to 1725 metrów n.p.m. i jest jednym z najbardziej charakterystycznych punktów regionu.