Wydarzenia

Śląskie: Tragiczny bilans wypadku motocyklowego w Lyskach. Dwie osoby nie żyją. W szpitalu zmarł 40-latek

Tragiczne wieści napłynęły po poniedziałkowym wypadku w Lyskach, w którym zginęła 15-letnia pasażerka motocykla. Niestety, życia 40-letniego kierowcy nie udało się uratować. Zmarł w szpitalu.

Tragiczny bilans wypadku w Lyskach

W poniedziałek, 29 kwietnia w miejscowości Lyski w powiecie rybnickim doszło do tragicznego wypadku. Według ustaleń policji motocyklista, który wiózł ze sobą 15-letnią pasażerkę - mieszkankę powiatu rybnickiego, wypadł przy dużej prędkości z łuku drogi na ul. Dworcowej. Motocyklista wyprzedał w miejscu zabronionym i aby uniknąć zderzenia z pojazdem jadącym z przeciwka, gwałtownie zjechał na prawy pas ruchu, stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w bariery energochłonne. Pasażerka 40-letniego motocyklisty zginęła na miejscu. On sam został zabrany do szpitala z ciężkimi obrażeniami. 

Jak poinformował portal rybnik.com.pl, w wyniku ciężkich obrażeń życia 40-latka nie udało się uratować. Kierowca motocykla zmarł we wtorek, 30 kwietnia. 

To nie jedyny śmiertelny wypadek, do jakiego doszło w poniedziałek. Godzinę wcześniej w Wodzisławiu Śląskim zginął 25-letni motocyklista. Wstępne ustalenia mówią o tym, że kierowca nie zapanował nad swoim pojazdem i wypadł z drogi rozbijając się o betonowy przepust.