28-letni jastrzębianin trafił do aresztu za oszustwa internetowe

i

Autor: archiwum serwisu/policja

Kryminalne

Śląskie: sprzedawał w sieci bilety, które nie istniały. Teraz siedzi w prawdziwym areszcie

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju już od jakiegoś czasu przyglądali się sprawie oszustw internetowych. Chodziło konkretnie o sprzedaż nieistniejących biletów na różne wydarzenia kulturalno-sportowe. Analizując dane, wpadli na trop pewnego 27-latka.

27-letni oszust trafił do aresztu. Oszukał kilkadziesiąt ludzi 

Mężczyzna działał w następujący sposób. Najpierw sprawdzał, kiedy i gdzie odbywać się będą popularne wydarzenia. Na jego celowniku były koncerty znanych gwiazd, festiwale czy meczy piłki nożnej. Gdy już miał wszystkie dane, oferował wejściówki na jednym z portali społecznościowych.

Osoby zainteresowane zakupem były zapraszane do rozmowy na prywatnym czacie, gdzie 27-latek podawał fałszywe dane i prawdziwy numer konta. Ludzie płacili, licząc, że dostaną bilet, który w rzeczywistości nie istniał. Policjantom udało się dotrzeć do kolejnych 47 pokrzywdzonych osób, którzy łącznie stracili blisko 13 tys. zł.

Już w lutym tego roku 27-latek został objęty policyjnym dozorem. Jednak to go nie zniechęciło i w kolejnych miesiącach kontynuował oszustwa. Dlatego tym razem sąd nie był już tak pobłażliwy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

QUIZ. My podajemy szczyt, a ty odpowiadasz w których górach się znajduje. Dasz radę?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Śnieżka to najwyższy szczyt: