Śląski Uniwersytet Medyczny został członkiem EuroHealthNet
Jeszcze do niedawna Narodowy Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny w Warszawie był jedynym członkiem reprezentującym Polskę w EuroHealthNet. Teraz to się zmieniło. Właśnie Śląski Uniwersytet Medyczny dołączył do tego grona.
- Ten stan zmienił się na początku czerwca, kiedy podczas posiedzenia rady zarządzającej EHN nasz wniosek o członkostwo został jednomyślnie zaakceptowany, długie starania zakończone sukcesem i zostaliśmy jedną z 16 instytucji naukowych będących w szeregach EHN - wskazała, cytowana przez Polską Agencję Prasową, Agata Pustułka, rzeczniczka uczelni.
Uczelnia tym samym stała się częścią społeczności, która aktywnie działa i ma realny wpływ w zakresie zdrowia publicznego na poziomie europejskim. Przypomnijmy, że EHN jest członkiem 23 partnerstw i sojuszy na rzecz zdrowia na Starym Kontynencie.
- Co więcej, jako członek EHN możemy inicjować oraz aktywnie uczestniczyć w projektach o zasięgu międzynarodowym. EHN pomaga swoim członkom wspólnie procedować wnioski o fundusze unijne, takie jak HorizonEurope i program EU4Health, a także inne, mniej znane narzędzia, takie jak Technical Support Instrument - przyznaje dr Katarzyna Brukało z katedry polityki zdrowia publicznego Wydziału Zdrowia Publicznego ŚUM .
EuroHealthNet współpracuje ponadto z Komisją Europejską oraz Światową Organizacją Zdrowia (WHO).