Śląsk mimo pandemi stawia na plenerowe imprezy. Lato 2021 pod znakiem koncertów w Gliwicach i Katowicach

i

Autor: canva Zdjęcie poglądowe

Śląsk mimo pandemii stawia na plenerowe imprezy. Lato 2021 pod znakiem koncertów w Gliwicach i Katowicach

2021-04-26 9:26

Mimo pandemii i wciąż obowiązujących obostrzeń zarządcy obiektów kulturalnych w woj. śląskim planują letnie imprezy plenerowe. Tereny wokół hali Arena Gliwice zmienią się latem w Summer Arenę, plan koncertów przedstawiła też Fabryka Porcelany w Katowicach.

Summer Arena Gliwice to plenerowa strefa, w której będą się odbywać koncerty, powstaną boiska do siatkówki plażowej i streetballu, będzie też możliwość wspinaczki na specjalnej zewnętrznej ścianie. Nie zabraknie food trucków z dobrym jedzeniem i atrakcji dla dzieci.

- Zaczniemy w czerwcu i mamy nadzieję, że Summer Arena ponownie stanie się miejscem, gdzie co weekend mieszkańcy będą się świetnie bawić w gronie znajomych lub rodziny, wypoczywać i korzystać z pysznego menu - zapowiada manager ds. promocji Areny Gliwice Łukasz Buszman.

W piątkowe i sobotnie wieczory odbywać się będą koncerty znanych polskich artystów. W ramach cyklu imprez PlenR, odbywającego się w największych miastach Polski, w Summer Arenie wystąpią:

  • Sanah (3.07),
  • Paluch (9.07),
  • Baranovski (30.07),
  • Kękę (27.08).

 - Oczywiście dostosowujemy się na bieżąco do obostrzeń pandemicznych i będzie tak nadal. Natomiast staramy się także planować - na ile to możliwe - bliższą i dalszą perspektywę działań. To ogólna tendencja rynkowa. To trudne, ale mamy nadzieję na możliwość funkcjonowania latem w formule plenerowej - zapewne z obostrzeniami i szczególną troską o bezpieczeństwo. Mamy w pamięci ubiegłoroczne lato, gdzie Summer Arena była w takich warunkach z powodzeniem organizowana. Patrzymy też na inne kraje, które po przeprowadzeniu procesu szczepień zaczęły stopniowo poluzowywać wiele restrykcji. Staramy się być optymistami – powiedział PAP Łukasz Buszman.

- Jeśli chodzi o koncerty Summer Areny, to przy ich organizacji współpracujemy z partnerem – z jego udziałem planujemy występy artystów. To są ustalenia biznesowe, więc mogę powiedzieć tyle, że wszyscy liczymy się z różnymi scenariuszami, jakie napisze pandemia – dodał.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 23.04.2021

Lato 2021: Koncerty w Fabryce Porcelany w Katowicach

Również Fabryka Porcelany w Katowicach przedstawiła ofertę letnich koncertów plenerowych. To zespół budynków stworzony w Katowicach pod koniec XIX wieku przez koncern Giesche, gdzie do końca XX wieku produkowano porcelanę, a obecnie ją zdobi się i wypala. Od 2012 r. kompleks podlega rewitalizacji i zmienia funkcje z przemysłowej na biurowe, handlowe i rozrywkowe.

Zarządca Fabryki Porcelany - Fundacja Giesche - zapowiedziała właśnie, że latem w Katowicach pojawią się artyści reprezentujący różne gatunki: od rocka, przez pop do hip-hopu.

- Intensywnie pracujemy nad letnią ofertą koncertową, mocno wierząc, że sytuacja epidemiologiczna nareszcie wyhamuje i za kilka miesięcy na dziedzińcu Fabryki Porcelany znów zabrzmi muzyka z najwyższej półki, a zaplanowane muzyczne spotkania będą bezpieczne i pozwolą wypełnić pustkę po wielu miesiącach przerwy od obcowania z artystami i ich twórczością – mówi prezes Fundacji Giesche Rafał Wyszyński.

W ramach projektu "Lato w Plenerze" wystąpią więc m.in.:

  • Mery Spolsky (10.07.),
  • ReTo (16.07.),
  • donGURALesko (6.08),
  • Raz Dwa Trzy (21.08),
  • Waglewski Fisz Emade (29.08.).

Nie wiadomo natomiast, czy letnie atrakcje plenerowe zostaną zorganizowane tak jak w ubiegłych latach przy Międzynarodowym Centrum Kongresowym i hali Spodka w Katowicach. W MCK działa bowiem obecnie szpital tymczasowy oraz punkt szczepień przeciw COVID-19. "O planach na ten sezon w chwili obecnej jeszcze nie komunikujemy, wszystko zależy od rozwoju sytuacji" - poinformował PAP zarządca obiektów. (PAP)

Edyta Górniak będzie nauczać. Otwiera kanał na YouTube