Rusza kolejna edycja akcji Dzwonię i jadę w Rudzie Śląskiej.

i

Autor: UM Ruda Śląska, Pixabay

Wiadomości

Rusza kolejna edycja akcji "Dzwonię i jadę" w Rudzie Śląskiej. Chodzi o bezpłatny transport dla osób starszych i niepełnosprawnych

2024-01-11 11:19

15 stycznia, w Rudzie Śląskiej, ruszy ósma edycja akcji "Dzwonię i jadę", dzięki której mieszkańcy miasta powyżej 60 roku życia mogą bezpłatnie skorzystać z przejazdów do przychodni czy sklepów. Usługa będzie dostępna przez cały rok, od poniedziałku do piątku.

Ruda Śląska: rusza kolejna edycja akcji "Dzwonię i jadę"

Już po raz ósmy w Rudzie Śląskiej rusza akcja "Dzwonię i jadę". Dzięki niej seniorzy z miasta będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów m.in. do przychodni, gabinetów lekarskich, sklepów czy urzędów. 

Popularność, jaką od początku cieszy się akcja "Dzwonię i jadę", jest najlepszym dowodem na to, jak potrzebne są tego rodzaju inicjatywy. To ważne, że sektor społeczny w naszym mieście tak prężnie się rozwija i służy mieszkańcom – podkreśla Anna Krzysteczko, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Przypomnijmy, że projekt "Dzwonię i jadę" zainicjowała na terenie miasta fundacja "Aktywni My". Od 2016 do końca 2023 roku z bezpłatnych przejazdów skorzystało ponad 15 tys. osób.

Z bezpłatnego transportu będzie można korzystać na terenie Rudy Śląskiej od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-12:30. Wyjątek będą stanowiły wyjazdy grupowe dla organizacji działających na rzecz seniorów w mieście. Jak skorzystać z takiego transportu? Wystarczy zgłosić potrzebę przewiezienia nie później niż dwa dni przed wyznaczonym terminem transportu pod numer telefonu 661 217 743 (w dni powszednie w godz. 7:30-16) lub mailowo (na adres: [email protected]).

Z transportu może skorzystać każdy rudzianin, który ukończył 60 lat. 

Aby z projektu mogła skorzystać jak największa liczba osób, zostały wprowadzone ograniczenie co do ilości przejazdów dla osób indywidualnych. Będą to maksymalnie cztery przejazdy dla jednej osoby w miesiącu. Wyjątek stanowią zabiegi i rehabilitacje, które przeważnie trwają od 10 do 21 dni. Wtedy dana osoba może liczyć na transport w czasie całego okresu rehabilitacji – podkreśla Kornelia Pogoda z Fundacji Aktywni My.

Obecna edycja projektu rozpocznie się 15 stycznia.