Przyznano też antynagrody w kategoriach: hamulcowy roku, rowerowa śmieszka oraz gmina nie dla rowerów.
- Rozdanie nagród RowerPower dotyczy zasłużonych działań w regionie dla popularyzacji jazdy na rowerze, infrastruktury rowerowej. Chodzi przede wszystkim o to, by docenić starania osób, które popularyzują poruszanie się rowerem - powiedziała nam Magdalena Bielecka-Grześkowiak.
Gminą najbardziej przyjazną rowerzystom okazał się Rybnik.
- Rybnik myślę, że jest takim miastem które bardzo mocno w ostatnich latach szczególnie zainwestowało w rozwój ruchu rowerowego, w rozwój infrastruktury. Są pewne takie flagowe projekty jak np Bulwary nad Nacyną, które są takim ewenementem. To jest takie miejsce gdzie spotyka się zarówno ten ruch komunikacyjny w tygodniu, jak i ruch rekreacyjny w weekendy - mówi Michał Kwiatkowski z rybnickich służb komunalnych.
Rowerowym wydarzeniem regionu 2020/2021 została Zagłębiowska Masa Krytyczna.
- To nie jest tak naprawdę wyróżnienie dla mnie, tylko dla tych wszystkich rowerzystów, którzy biorą udział w Zagłębiowskiej Masie Krytycznej tak licznie. Ludzie się chyba dobrze bawią na tej imprezie. Takie spotkanie się w dużej masie rowerzystów to jest coś wyjątkowego. Rowerzyści jakiś fun w tym mają, mimo że jazda w peletonie nie jest łatwa, trzeba uważać, ale emocje na pewno są jakieś pozytywne - mówi organizator Zagłębiowskiej Masy Krytycznej Rafał Siciński.
Propozycje nagród i antynagród zgłaszali rowerzyści ze Śląska i Zagłębia.