Aparatura medyczna, którą był wykonywany zabieg wykorzystuje połączoną energię o częstotliwości radiowej oraz wewnętrznie chłodzoną elektrodę.
Jego unikalna technologia zapewnia duże bezpieczeństwo chirurgiczne, ułatwiając resekcję chirurgiczną tkanek miękkich i drastycznie zmniejszając krwawienie śródoperacyjne.
- Zastosowanie nowoczesnego sprzętu niesie na sobą wiele korzyści zarówno dla operatora, jak i dla pacjenta. Przede wszystkim poprzez skrócony czas operacji, zmniejszone ryzyko wystąpienia powikłań pooperacyjnych oraz skrócony czas pobytu w oddziale. Dzięki temu pacjent szybko odzyskuje pełną sprawność fizyczną - powiedział nam prof. dr hab. n. med. Zbigniew Lorenc, Kierownik Klinicznego Oddziału Chirurgii Ogólnej, Kolorektalnej i Urazów Wielonarządowych.
65-letni letni pacjent, dla którego nowotwór wątroby był przerzutem pomyślnie przeszedł zabieg i trafił na kilkudniowy pobyt w oddziale szpitala.
Resekcja wątroby to chirurgiczne usunięcie fragmentu tego narządu. Operacja ta wykonywana jest głównie po to, by pozbyć się różnego rodzaju guzów, które pojawiły się w wątrobie.