Przysmaki PRL QUIZ Czy pamiętasz, co jedliśmy w każdym domu?

i

Autor: Narodowe Archiwum Cyfrowe Przysmaki PRL QUIZ Czy pamiętasz, co jedliśmy w każdym domu?

Quiz

QUIZ o przysmakach PRL. Tęsknimy za smakiem bloku czekoladowego i kogla-mogla

Kto żył w PRL doskonale pamięta, jak kreatywni musieli być nasi rodzice, aby stworzyć coś z niczego. Nasze mamy i babcie były szefami kuchni! QUIZ o PRL jest dla tych osób. Na świątecznych talerzach brakowało wykwintnych dań, choć trzeba przyznać, że dzięki odrobinie wyobraźni, nasze jedzenie nie ustępowało w niczym od tych zachodnich. No i te słodycze... Sprawdź w naszym quizie, jak dobrze je pamiętasz.

Kuchnia PRL: Pamiętasz o tych przysmakach? Jeśli tak, to ten QUIZ jest dla ciebie

W czasach PRL nie jedliśmy ani zdrowo, ani tym bardziej dobrze. To nawet nie opinia, a fakt, ale też za dużego wyboru wtedy nie mieliśmy. Co udało się zdobyć, to było nasze i trzeba było się mocno nakombinować, aby np. z ziemniaków przygotować różne dania. Dzięki takiej kreatywności powstały dania, których dzisiaj nikt już nawet nie tknie. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich dań, czy też przysmaków, ale część z nich jest już praktycznie reliktem, o którym pamiętają tylko najstarsi Polacy. 

Dlatego też nie będzie przesadą stwierdzenie, że kuchnia PRL choć uboga, wyróżniała się daniami, o których pamiętamy do dzisiaj. Zresztą nie tylko jedzenie pamiętamy, ale też np. "słodkości" czy "pyszne" napoje. Sprawdźcie sami w naszym quizie, czy również je pamiętacie.

QUIZ o przysmakach PRL. Schabowy z mortadeli i kogel mogel. A święta pachniały pomarańczami

Pytanie 1 z 13
Inna nazwa popularnego w czasach PRL chleba w jajku:
Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Wiadomości ze Śląska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Listen on Spreaker.